Sağlam: Kimse işime karışmaz

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takımla ilgili teknik kararları sadece kendisinin verdiğini, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve genel menajeri Sinan Engin’in, işine karışmadığını söyledi.

İddialar üzerine Beşiktaş Kulübü’nün resmi internet sitesine bir açıklama yapan Sağlam, “Takımımız ile ilgili teknik kararları sadece ben verdiğim gibi, bugüne kadar bu kararlarıma ne başkanımız ne de menajerimiz tarafından en küçük bir imada dahi bulunulmamıştır” dedi.

Beşiktaş’ta göreve başladığı günden itibaren kulüp başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu ve genel menajer Sinan Engin’in kendisinin en büyük destekçisi olduklarını ifade eden Sağlam, şunları söyledi:

Yolumuzu kesmeye çalışıyorlar

“Takımımız ile ilgili teknik kararları sadece ben verdiğim gibi, bugüne kadar bu kararlarıma ne başkanımız ne de menajerimiz tarafından en küçük bir imada dahi bulunulmamıştır. Bu tarz yorumların, bir maçta aldığımız yenilgiyi fırsat bilip, Beşiktaş’ı karıştırmak, şampiyonluğa giden takımımızın uyumunu bozmak için yapıldığına inanıyorum.”

Ertuğrul Sağlam, yönetim kurulu, teknik heyet ve futbol takımı olarak bir bütün halinde hareket ettiklerini vurgulayarak, “Biz bütün olarak çok iyi bir ekibiz ve son derece uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Spekülatif yorumların bizi hedeflerimizden uzaklaştırmasına asla izin vermeyeceğiz ve birbirimize kenetlenmiş bir şekilde şampiyonluk için sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.