Sağlam’dan açıklamalar!

Şampiyonlar ligi ve Avrupa kupalarına veda eden Beşiktaş'ta, teknik direktör Ertuğrul Sağlam, bu akşamki antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, elendikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Ertuğrul Sağlam, “Porto maçı sonrası üzüntülüyüz. Ancak artık yapacak bir şey yok. Beşiktaş için iyi bir tecrübe oldu. 4 yıl sonra katıldığımız şampiyonlar ligi’nde daha iyisini yapmak isterdik. Şimdi seneye de bu lige katılabilmek için elimizden geleni yapmamız lazım. önümüzde 2 lig maçımız var ve onları kazanmanın planlarını yapıyoruz” diye konuştu.
Genç teknik adam Porto yenilgisi sonrası yapılan eleştirileri haklı bulduğunu da itiraf ederken, “İstediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Sahada yapmak istediklerimizi yapamadık. bunun için futbolcularımı suçlamıyorum. Sezon öncesi yapmış olduğumuz transferler yanlış oldu da diyemem. O dönemin şartlarında doğru olanı yapmaya çalışmıştık, şartlara göre hareket etmiştik. O konuları yeniden açmak çok yersiz. Devre arasında bu takıma takviye yapacağız” dedi.
Sağlam, üst düzey başarılar için üst düzey futbolcuların kadroda olmasını gerektiğinin de altını çizerek, “Şampiyonlar ligi gibi hedefler yüksek hedeflerdir. Böyle hedeflere ulaşmak için üst düzey oyunculara ihtiyacımız var. Bunun için gereken çalışmaları yapıyoruz. Başkanımla transfer konusunda kısa bir görüşmemiz oldu. Ne kadarlık bir bütçe ayıracağımız belli değil ama Beşiktaş takımı için gerekenleri yapmaya çalışacağız. Ama devre arasında takviye olacak hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.
Genç teknik adam takımdan gönderilecek oyuncuların olup olmadığı yönündeki bir soruya ise şu cevabı verdi: “Bu konuları konuşmanın şimdi zamanı değil. Önümüzdeki 2 maçı da kazanıp daha iyi bir planlama yapıp ona göre hareket edeceğiz. Yönetime verdiğim herhangi bir rapor yok. Ama devre arası gereken yapılacaktır”