Sağlık ocağında taciz iddiası

Adıyaman'ın Karapınar Mahallesi'nde bulunan 4 No'lu Sağlık Ocağında temizlik görevlisi tarafından 13 yaşındaki kıza tacizde bulunulduğu iddia edildi.

P.S. ve kardeşi koridorda beklerken M.E. sekreter odasına geçerek işaretle tacizde bulundu. M.E. bir süre bu hareketi yapmayı sürdürünce P.S. korkarak sağlık ocağından kaçtı.

P.S. sağlık ocağında başına gelenleri ailesine anlatınca yakınları ve mahalle sakinleri sağlık ocağına geldi. Kızın yakınları bir taraftan M. E.’yi görmek isterken diğer taraftan olayı polise haber verdi. Kızın yakınlarına gösterilmeyen şahıs, sağlık ocağında bekletilirken, polis olay yerine geldi.

Sağlık ocağında davacı olduklarını belirten kızın yakınları ve kız ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Polis ekipleri tacizde bulunduğu iddia edilen Mahmut E.’yi kızın akrabalarına göstermeden sağlık ocağından uzaklaştırdı.

Başından gecen olayların şokunu atlatamayan P.S. “Ben sağlık ocağına geldim ve o kişi yanıma gelerek içeri gelmemi ve doktorların geleceğini söyledi. Daha sonra sekreter odasından bana hareketler yaptı. Ben de dayanamadım hemen sağlık ocağından kaçtım. Ben şahsı daha önceden hiç tanımıyordum. Bana herhangi bir zarar vermedi ve o hareketi yaptı. Ondan daha kötü bir şey olamaz zaten.” dedi.

Baba Ş.S. ise, şahıstan şikayetçi olduğunu belirterek, “Böyle şeylerin bir devlet dairesinde olmaması lazım. Bu hareketi kabul edemiyorum. Bu davayı sürdüreceğim, mahkemeye vereceğim, valiliğe konuyu ileteceğim. Bugün benim kızıma bunu yapan yarın başkasının kızına da yapar.” şeklinde konuştu.