Saglik ocaklarina AB standardi geliyor

HATAY - Hatay Il Saglik Müdürlügü'nce saglik ocaklarinda görev yapan doktorlara yönelik Antakya ve Iskenderun'da seminerler düzenlendi.

Sinevizyon destekli gerçeklestirilen seminer’de Türkiye genelinde bulunan saglik ocaklarinin AB standartlarinda hizmet verilmesi için çalismalar yapildigi vurgulandi.

Seminerde ayrica saglik ocaklarinda ve hastanelerde temizligin saglik açisindan çok önemli bir unsur olduguna dikkat çekildi.

Verem savas konusunun çok iyi bilinmesi ve tatbik edilmesi gerektigini belirten Doç. Dr. Seref Özkara, gerek hastane, gerek saglik ocaklarinda görev yapan tüm saglik görevlilerinin temizlige dikkat etmesi gerektigine dikkat çekti.

Seminer sonrasi basin mensuplarina açiklamalarda bulunan Doç.Dr.Özkara, “Hatay il merkezinde doktorlarimiza yönelik düzenledigimiz seminerin ardindan Iskenderun’a geldik. Bu gün burada doktorlarimiza verem savas konularinda detayli bilgiler veriyoruz. Verdigimiz bilgilerin çogu genel anlamda bilinmesine ragmen, yeni yöntemler ve saglik ocaklarinda uygulamaya geçilen yeni stratejileri doktorlarimiza anlatma imkani bulduk. Amamicimiz insanlarin mikroplardan korunmasi, temizlige dikkat temse konularini asilamaktir.” dedi.

Iskenderunlu doktorlarin da yogun ilgi gösterdigi seminer yarim gün sürdü.