Sağlık Sen kadınların problemlerini ele aldı

Sağlık Sen Kadın Kolları ve AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Satoğlu, kadınlarla bir araya gelerek sağlık kuruluşlarında çalışan hemcinslerinin problemlerini ele aldı.

Sendika veya dernek dendiğinde birtakım çekincelerin oluştuğunu belirten Sağlık Sen Başkanı Güler, sivil toplum örgütlerine herkesin girmesi gerektiğini ifade etti. Problemlere çözüm getirmek ve örgütlenmek için bir araya geldiklerini kaydeden Güler, sendikal hareketlere karşı bir önyargı olduğunu söyledi. Bunu gidermeye çalıştıklarını açıklayan Hikmet Güler, kadın haklarının ele alınması için öncelikle insan olmanın zorunluluklarının yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Sağlık sektöründe önemli sayıda kadın çalışan olduğunu vurgulayan Güler, kendi haklarını savunan aktif bir kadın profili oluşturmak istediklerini dile getirdi. Kadına değer verilmesi gerektiğini kaydeden Güler, kadının annelik gibi kutsal bir rolü olduğunu hatırlattı. Kadın hakları konusunda şanslı olunduğunu belirten Güler, İslâm dininde kadını önemli bir noktaya taşıyan anlayışın hakim olduğunu söyledi.

Daha sonra AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Satoğlu toplantıya katılanların dertlerini dinleyerek bu tür çalışmaların artırılması gerektiğini söyledi.