‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’

Her Yaştan Spor Federasyonu ile Tarsus Kaymakamlığı ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen "Sağlıklı yaşam yürüyüşü" Tarsus'ta gerçekleştirildi.

Halkın verdiği desteğin kendilerine güç verdiğini ifade eden Arsoy,”Bu nedenle herkese teşekkür ediyorum. İnsanların bir spor dalıyla uğraşması çok güzel. Hiç spor yapmayan bile yürüyerek spor yapmış oluyor. Spor yapan insanın yaşaması. ahlakı bile güzel oluyor. Spor yapanlar kendileriyle de halkla da barışık oluyorlar. Spor insanları mükemmeliyete götürür, insanları karamsarlıktan kurtarır. Bunu bir yaşam tarzı olarak değerlendirin ve hergün yürüyüş yapın. Sizlere bugün destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum”diye konuştu.

Yürüyüşe katılan Mersin Valisi Hüseyin Aksoy ise, sporun dünyada insanlar arasında kardeşlik duygusunu geliştirdiğine dikkat çekerek,”Sizlere bugün bu yürüyüşe katıldığınız için teşekkür ederim. Ancak bunu bir defalık değil, sürekli tekrarlayın” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra protokol önde Belediye Bandosu ve okullardan flamalar olduğu halde Cetvel köprü başından yürüyüş başladı.

Atatürk Caddesi takiben devam eden yürüyüş sırasında apartmanların balkonlarından vatandaşlar da ellerinde bayraklarla yürüyüşe katılanlara destek verdi.