Saha karla kaplı olsa da Golf çalışmaları devam etti

Tavşanlı Özel Yavuz Selim Lisesi İlçede bulunmayan spor dallarına öncülük edecek bir spor kulübü kurdu.

Özel Yavuz Selim Lisesi bahçesinde golf eğitimi için ayrılan kısmın tamamen karla kaplı olması golf eğimi için bir engel teşkil etmedi. Okulda golf sporunu öğreten Kütahya Golf İl Temsilcisi Ahmet Çatal, golf’ün zengin sporu olarak bilindiğinden yakınarak, dinlendirici bir doğa sporu olan golf’ü daha geniş bir kitle katılımına ulaştırmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Tavşanlı’da yapılan çalışmalarda katılımın ve bu spora olan ilginin memnun edici boyutlarda olduğunu söyleyen Çatal, ülke genelinde federasyon tarafından yapılması planlanan 12 golf sahasından birinin Kütahya’ya yapılmasının planlandığını belirterek bu sporun gelecekte daha yaygın bir şekilde görüleceğini söyledi. Tavşanlıda 30 öğrenciye eğitim verdiğini dile getiren Çatal, yeni tanıdığımız bir spor olan golf’ün insan ruhunu dinlendirici stresten uzak bir yaşam imkânı sağladığına değindi.

Tavşanlı Özel Yavuz Selim Lisesi Müdürü Muhammed Dolukan, gençlerimizi spora yönlendirmek için bir kulüp kurduklarını belirterek, ilçede bulunmayan bazı spor dallarında da önderlik ettiklerini belirtti.

Basketbol, Güreş, golf, tekvando alanlarında çalışmalarının aralıksız devam ettiğini dile getiren Dolukan, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını ve sağlıklı birer birey olarak yetişip topluma kazandırılmalarının çok önemli olduğuna işaret etti. Okul bünyesinde kurulan spor kulübünün tüm gençliğe açık olduğunu belirten Dolukan, sporsever gençleri çalışmalarına katılmaya davet etti.