Sahibinden satılık hayalet!

TradeMe adlı sitede hayaletleri açık artırma ile satışa sunan Woodbury, "Kutsal su ruhların enerjilerini emiyor ve onları bir tür uyku halinde tutuyor.

Evindeki hayaletlerden bıkıp usanınca, ruhlar konusunda uzman bir din adamı çağırdığını ve iki hayaletin ‘kutsal su’ bulunan iki şişeye hapsedildiğini öne süren Avie Woodbury adlı Yeni Zelandalı kadın, iki hayaleti internetten satışa çıkardı.

15 Temmuz 2009’dan beri hiçbir faaliyet olmadı. Bu nedenle onların şişede olduklarına inanıyorum” diyor.

Hayaletler için teklif edilen fiyatlar yaklaşık bin 400 doları bulurken, Woodbury sitede “Beni korkuttukları için onlardan kurtulmak istedim. Ama biri onlarla oynamak isteyebilir” diye yazıyor. Ruhların yeniden canlandırılması için, kutsal suyun küçük bir kaseye boşaltılması ve evin içinde buharlaşmasına izin verilmesi gerektiğini söyleyen Woodbury, şişelerin dikkatle etiketlendiğini, böylece kullanıcıların hangi hayaleti serbest bıraktıklarını bileceği bilgisini de veriyor.

Woodbury, hayaletlerden birinin kimliğini tespit etmeyi başardığını öne sürüyor. Buna göre hayaletlerden biri 1920’lerde şu anda kendisinin yaşadığı evde ölmüş olan Les Graham adlı bir erkeğe ait. Din adamının kendisine Les’in insanları korkutmayı sevdiğini ama, zayıf bir hayat olduğunu söylediğini anlatan Woodbury, adı açıklanmayan küçük bir kıza ait olan hayaletin ise çok daha güçlü olduğunu söylediğini belirtiyor.

Hayalet satışına ilgi yoğun. Bazıları ise dalga geçmeyi tercih ediyor. Biri “Bunları bir shot bardağına koyup fondip yaparsam ne olur?” diye yazarken, bir başkası “Küçük kız bulaşıkları yıkamak gibi yararlı işler yapıyor mu?” diye soruyor. İki şişe için verilen fiyat teklifi 1500 dolara yaklaşırken, son gülen Woodbury olacak gibi görünüyor. Açık artırma pazartesi sona eriyor.

GAZETEPORT