Sahin; ‘Arpali’nin intihari Rektör Askin’in ruhsal durumunu çok etkiledi’

Rektör Askin, 13 Kasimdan beri Typ Fakültesi Ara?tyrma Hastanesi’nde yogun bakimda tuttuluyor.
YYÜ Rektörü Yücel Askin’in saglik durumu belirsizligini korurken, kimi yetkililer Askin’in saglik durumunun çok kötü oldugunu ve 10 gün yasayamayacagini söylerken, kimileri ise yogun bakimlik bir durumu olmadigini ve rektörün yogun bakimda çay keyfi yaptigini iddia ediyor. Arastirma Hastanesi Bashekimi Sahin ise Rektör Askin’in mahpus hayatinin hala devam ettigini vurguluyor.

Doç. Dr. Hüseyin Avni ?ahin, Rektör Prof. Dr. Yücel A?kyn’yn, iki önemli sikayetle hastaneye basvurdugunu, bunlardan birinin ruhsal yakinma, ikincisinin ise kalbi ile ilgili yakinmalar oldugunu kaydetti. Ruhsal durumundaki dalgalanmalarin kendilerini korkuttugunu da ifade eden Sahin, “Hocamizin ruhsal sorunlari devam ediyor. Bunun için bir aile hekimi uzmani tarafindan terapisi yapiliyor.” dedi.

Rektör Askin’in yemek yiyemedigini, yiyecek olarak tuzsuz ve potasyumdan zengin bir diyet verildigi ögrenildi. Rektör Askin’in gününün tamamini ise uyuyarak geçirdigi bildiriliyor.

Sahin, Rektör Askin’in saglik durumunda iyilesme oldugunu vurgulayarak, “Askin’in saglik durumunda kiyaslama yapmak çok zor. Hastaneye ilk geldiginde kalpteki ileti bozuklugu çok daha fazlaydi, su an azalmis durumda. Ruhsal yönden ise çok fazla degisiklik yok.” diye konustu.

Rektör Askin’in 14 Aralik’ta mahkemeye çikmasinda saglik açisindan bir problem olup olmayacagi sorusuna ise Doç. Dr. ?ahin, herseyin rektör ve uzman hekimlerine bagli oldugunu ifade ederek söyle devam etti: “Rektör ben mahkemeye gidebilirim derse veya uzman hekimler gidebilir derse gider. Ama önümüzde uzun bir süre var. Ne olacagi hiç belli degil.”