Şahin’den deprem yaralarını sarma çağrısı

Şahin, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının aracılığıyla depremzede ve mağdur vatandaşların yaralarının en kısa zamanda sarılıp, depremin etkilerinin en aza indirileceğine inandığını ifade etti.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Elazığ’ın Karakoçan ve Kovancılar ilçelerinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yayımladığı mesajda, depremde çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesi ve yaralanmasından büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

”Milletimizi derinden yaralayan deprem felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının artmaması ve bu tür acı olayların bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir” diyen Şahin, mesajında şunları kaydetti:

”Gerek devlet kurumlarımız, gerekse de sivil toplum kuruluşlarımız aracılığıyla depremzede ve mağdur vatandaşlarımızın yaralarının en kısa zamanda sarılıp, depremin etkilerinin en aza indirileceğine inanıyorum.

Ülkemizin deprem kuşağında bulunduğu gerçeğini unutmadan, bina güvenliği başta olmak üzere gerekli tedbirlerin alınmasının hayati önem arz ettiği bir kez daha görülmüştür.

Başta kamu kurumları ve yerel yönetimler olmak üzere depreme karşı eksikliklerin tespit edilerek gerekli önlemlerin alınması konusunda tüm milletimize büyük görevler düşmektedir.

Deprem felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyorum.

Felaketin yaşandığı Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”