Şahin’den Dünya Kupası Finali tahmini

Etimesgut Belediyesi'nin yaptırdığı spor kompleksinin açılışında konuşan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Dünya Kupası Finali Almanya ile Brezilya arasında oynanacağını tahmin ediyorum" dedi.

Ankara Elvankent’te, Etimesgut Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Atakent Spor Kompleksi’ Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz’ın katılımıyla açıldı. Tesislerin açılışında konuşan Bakan Şahin, “Bundan sonra il ve ilçelerdeki spor tesislerinin yapımı ve bakımı belediyeler ile il özel idarelerinin emrine verilecek. Yani artık Türkiye bu tür problemlerini Ankara’ya bağımlı kalmadan çözecek” dedi.

Yerel yönetimlerin spor tesisleri yapılması işini bizzat üstlendiklerini, bu tür hizmetlerin yerinde çözülmesi gerektiğine işaret eden Şahin, “3 yüz 74 bin YTL’ye mal olan bu tesisleri biz merkezden yapmaya kalksaydık, 1 milyon YTL’yi geçerdi” diye konuştu.

Etimesgut Belediye Başkanı Yılmaz’ı yanına çağıran Bakan Şahin, “Böyle bir tesis yaptınız hani bunun eğitimcisi yok mu? Belediyende boş memur kadrosu vardır, 5-10 beden eğitimi bölümü mezunu genci eğitimci olarak kadroya al, bu konuda sana yardımcı olurum” diye seslendi.

Spor kompleksinin bir isminin olmadığını hatırlatan Bakan Şahin, orada toplanan vatandaşlara “Buraya bir isim verilmeli. Bu mahallenin adı Atakent değil mi? Buranın ismi de Atakent Spor Kompleksi olabilir değil mi?” diye sordu.

Vatandaşların alkışlayarak onay vermesi üzerine Şahin, “Buranın ismi Atakent Spor Kompleksi olmuştur” dedi.

Program sunucusunun “Sayın Bakanım Dünya Kupası’nda favoriniz hangi takım” şeklindeki sorusu üzerine, Mehmet Ali Şahin şöyle karşılık verdi: “Yarama parmak bastınız, eğer Türkiye olsaydı bu finallerin tozunu attırırdı. En azından yarı finale yükselirdik. Herkes Brezilya diyor, bende finalin Almanya ile Brezilya arasında oynanacağını tahmin ediyorum.”

Bakan Şahin konuşmasının sonunda Atakent Spor Kompleksi’nde yapılacak ve bir ay sürecek olan Medya Kupası’nda mücadele edecek basın mensuplarına başarılar diledi.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra Bakan Şahin önce halı sahada penaltı atışı kullandı, ardından kortta tenis oynadı.