Sahne Öğretmenlerin Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Sahne Öğretmenlerin Yetenek Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Sahne Öğretmenlerin Yetenek Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Yarışmada 1’inci olan öğretmenlere 4 bin ve mansiyon ödülü kazananlara da 2 bin TL ödül verilecek.

Kocaeli’nde örgün ve yaygın eğitimde görev yapan aralarında sözleşmeli, ücretli ve usta öğreticilerin de bulunduğu 173 öğretmenin katıldığı yarışma oldukça çekişmeli geçti. Vokal kategorisinde 70, enstrüman dalında 13, şiir kategorisinde 65, stand-up dalında 9, skeç-drama dalında 7, ebru, teknik resim ve dans branşlarının yer aldığı Diğer Sahne Sanatları dalında 9 öğretmen hünerlerini sergiledi.

Müzikte vokal 1’incisi İzmit Yarbay Refik Cesur Ortaokulu’ndan Eda Kurt olurken, enstrüman 1’incisi Darıca Fatih Kocaeli’nden Tuna Eryılmaz ve mansiyon ödülünün sahibi de Karamürsel Nazmi Oğuz Ortaokulu’nda Servet Oruç oldu. Diğer sahne gösterilerinde 1’inciliği Gölcük – KO-MEK usta öğreticisi Yusuf Akmeşe alırken Gölcük Şirinköy İlköğretim Okulu’ndan Hilal Tutar mansiyon ödülüne layık görüldü.

İzmit Ford Otosan Ortaokulu’ndan Sedat Kat, şiir okumada 1’inciliği elde ederken Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Adembaş Ortaokulu’ndan Kezban Ay mansiyon ödülünün sahibi oldu. İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Kezban Hülya Güner, Skeç-Drama’da 1’inci oldu. Jüri tarafından yapılan değerlendirmede Stand Up 1’inciliği ile mansiyon ödülünü kazanacak özellikte eser bulunamadı.

    ÖDÜL TÖRENİ VE GALA 22 KASIM’DA

    Jüri üyeleri her biri birbirinden yetenekli yarışmacıları seçerken oldukça titiz davrandı. Puanlar kişilerin yetenekleriyle birlikte sahne performanslarına da verildi. Dereceye giren öğretmenler 22 Kasım Cuma günü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) düzenlenecek olan ‘Sahne Öğretmenlerin’ programında performanslarını canlı olarak sergileyecek. Aynı gecede ödül töreni de yapılırken her dalın birincisine 4 bin ve mansiyonuna 2 bin lira verilecek.