Sahte 10 YTL almadi biçaklandi

ISTANBUL - Sisli'de, otomobille bir benzin istasyonuna gelen üç kisi, benzin aldiklari pompaciya sahte para vermek istedi.

Istasyon çalisanlari tepki gösterince kavga daha da büyüdü. Hirsini alamayan üç saldirgan, araçlarini çalisanlarin üzerine sürerek ezmek istedi. Istasyondaki güvenlik kameralari ise olayi saniye saniye görüntüledi.
Edinilen bilgiye göre, Sisli’de bir bezin istasyonuna dün gece saat 23:00 siralarinda araçlariyla benzin almak için gelen üç kisi, pompaciya islem bittikten sonra sahte 10 YTL uzatti. Pompaci paranin sahte oldugunu söyleyip almak istemeyince sahilar pompaciyi tekme tokat dövdü. Pompaci ve diger istasyon çalisanlari karsilik verince sahislar, sahte para vermek istedikleri pompaciyi biçakladi. Hirsini alamayan zanlilar, istasyon çalisanlarinin üzerine araçlarini sürerek ezmek istedi. Bir görevli aracin tamponunun çarmpmasiyla yere yigildi. Sahis ezilmekten son anda kurtulurken, saldigan sahislar istasyona da zarar verdikten sonra ayni araçla olay yerinden kaçarak uzaklasti. Olan biteni istasyondaki güvenlik kameralari saniye saniye görüntüledi.

Bir istasyon çalisani, sahislarin iki pompacidan birini biçakla, digerini de darp sonucu yaraladiklarini söyledi. Olaydan sonra istasyonda da maddi hasar meydana geldi. Istasyonda inceleme yapan polis, zanlilarin yakalanmasi için çalisma baslatti.