Sahte avukat ikinci kez suçüstü yakalandı

İstanbul Adliyesi'nde geçtiğimiz Eylül ayında görülen bir boşanma davasında yakalanarak cezaevine gönderilen sahte avukat Mahmut Aydın, bu kez de Şişli Adliyesi'nde yakayı ele verdi.

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Aydın birkez daha Bayrampaşa Cezaevi’ne gönderildi.
Geçtiğimiz yıl dört avukatın ihbarı ile bir boşanma davasında yakalanarak tutuklanan sahte avukat Mahmut Aydın, cezaevinden çıkar çıkmaz soluğu yeniden adliyelerde aldı. Şişli Adliyesi’ne gelerek aldığı boşanma davası için vekalet veren Aydın’ı bir grup avukat yeniden teşhis etti. Avukatların adliye polisine bilgi vermesinin ardından Aydın’ın yanına gelen polis kimlik göstermesini istedi. Üzerinden avukatlık kimliği çıkmayınca Aydın, adliye polis noktasına götürüldü. Yapılan sorgulamasında Aydın’ın avukat olmadığı ve geçtiğimiz yıl da aynı suçtan cezaevinde yattığı öğrenildi.

Beyoğlu Adliyesi Yazıişleri Müdürlüğü’nden emekli olduktan sonra yıllarca adliyelerde sahte avukatlık yaptığı öne sürülen Aydın, Cumhuriyet Savcısının ifadesini almasının ardından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevkedildi. Şişli 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan sahte avukat Aydın, tutuklanarak tekrar Bayrampaşa Cezaevi’ne gönderildi. Aydın, adliye çıkışında yüzünü kapatırken basın mensuplarının sorularını cevaplamadığı ve hakaret ettiği gözlendi.