Sahte bohçacı hırsızlar yakalandı

Konya'da bohçacılık, misafirlik, dilencilik, gibi bahanelerle kontrol ettikleri evlerin kapılarını özel sert yapılmış saç tokalarıyla açtığı iddia edilen hırsızlık şüphelisi 2 kız çocuğu ve 3 kadın yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Konya Emniyeti, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, aldığı istihbarat çalışmaları sonucunda hırsızlık olaylarından şüphelendiği 2’si kız çocuğu, 3’ü kadın 5 kişiyi takibe aldı. Bir süre izlenen 5 kişinin kendilerine dilencilik, bohçacılık ve misafir süsü vererek evleri kontrol ettiği tespit edildi.Takibini sürdüren polis, şüphelileri Dedekorkut Mahallesi’nde bir eve girmeye çalışırken yakaladı.

Polis ekipleri, yakalanan Y.Z. (14), T.V. (17), M. A. (34), R. Y. (20) ve K. K’nin (36) Meram İlçesi’nde 3 katlı bir evde oturduklarını, 2 adet minibüs, 1 adet otomobilleri bulunduğunu belirledi. Şahısların sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanmak için yeşil kartları olduğu ortaya çıktı.

Yeşil kartların iptali için gerekli yerlere başvuran polis, evde ve yakalanan şüpheliler üzerinde yaptığı aramada 2 adet pompalı tüfek, özel yapılmış sert saç tokası, 6 ayrı evden çalındığı belirlenen çok sayıda ziynet eşyası, tornavida ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan Y.Z. serbest bırakılırken, T.V. Çocuk Şubesi’ne teslim edildi.

Diğer 3 şüpheli kadın ise adliyeye sevk edildi.