Sahte doktor 7 yıl çalıştı

Sahte diplomayla Türkiye'de çeşitli özel hastanelerde ve kliniklerde 7 yıldır kardiyolog olarak çalışan Murat Güneş sonunda yakayı ele verdi

Kendini doktor olarak tanıtarak hasta muayene eden Murat Güneş son olarak Esenyurt’taki Özel Uğur Hastanesi’nde çalışırken yakalandı. Sahte doktor, Kemal Sunal’ın “Doktor Civanım” filmindeki gibi davranıp 6 ay önce evlendiği eşini bile kandırmış.

HAYATINI yalan üzerine kurdu. Ailesini, çevresindekileri hatta eşini de bu yalanlarına inandırdı. Tıpkı Kemal Sunal’ın ’Doktor Civanım’ filminde olduğu gibi… Osmaniyeli Murat Güneş Hacettepe Tıp Fakültesi’ni bitirdiğini, Çukurova Tıp Fakültesi’nde de kardiyoloji ihtisasını yaptığını söyleyerek 1,5 ay önce İstanbul Esenyurt’taki Özel Uğur Hastanesi’nde doktor olarak işe başladı.

Yöntemi dikkat çekti

Sahte doktor Güneş, diplomasının ve belgelerinin Osmaniye’deki evinde olduğunu söyleyerek hastane yöneticilerini ikna etti. Yüzlerce hastayı muayene eden, ilaç yazan Murat Güneş’in ilaçlardaki tutarsızlığı ve muayene yöntemi dikkat çekti. Şikayet üzerine araştırma başlatan jandarma, herhangi bir tıp fakültesinden mezun olmadığını belirlediği Murat Güneş’i 2 gün önce gözaltına aldı.

6 ay önce evlenmiş

Esenyurt Jandarma Karakolu’na götürülen Murat Güneş’in eşi Ayfer Güneş de eşinin doktor olmadığını öğrenince sinir krizleri geçirdi. Üniversite mezunu olduğu kaydedilen Ayfer Güneş’in 1 yıl önce Murat Güneş ile tanıştığı ve 6 ay önce hayatlarını birleştirdiği ortaya çıktı. İfadesinde, “Bana da ’doktorum’ dedi. Hiç şüphelenmedim. Doktor arkadaşları da vardı” diyen Ayfer Güneş boşanma davası açmaya hazırlanıyor.

Hastane ne diyor

Özel Uğur Hastanesi yetkilileri, Güneş’in sadece 2 gece nöbet tuttuğunu, diplomasını getirmeyince ve şüphelendikleri için kendilerinin ihbar ettiğini açıkladılar. Soruşturmayı genişleten jandarma, Güneş’in bugüne kadar 47 özel hastanede çalıştığını, her hastanede 1-2 ay kaldıktan sonra işten ayrıldığını belirledi.

Reçeteler inceleniyor

Murat Güneş’in yazdığı reçeteler ve muayene ettiği hastalara koyduğu teşhisleri mercek altına alındı. Murat Güneş’in muayene ettiği hastalara genellikle ağrı kesici, antibiyotik ve vitamin benzeri hemen herkesin bildiği ilaçlar yazdığı, şu ana kadar incelenen hastalarda ciddi bir soruna rastlanmadığı öğrenildi.

Her şeyi sahte çıktı

Üzerinde doktor kimliği bulunan Murat Güneş’in sürücü ehliyeti de sahte çıktı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de Özel Uğur Hastanesi’nde inceleme başlattı