Sahte doktor ‘Akraba indirimi’ bahanesiyle dolandırdı

Fatih'te bir internet kafede kendisini doktor olarak tanıtan Emre Çelebi, yakın akrabası ameliyat olan kafe sahibini akraba indiriminden yararlandıracağını söyleyerek 3 bin 250 YTL dolandırdı.

İnternet kafeye birkaç kez gidip gelen ve sürekli doktor önlüğü giyen Emre Çelebi, kafenin sahibi Taner Gülergöz’le samimiyeti ilerletti. Gülergöz, kendisini doktor Egemen olarak tanıtan kişiye kayınpederinin Alman Hastanesi’nde ameliyat olduğunu ve 12 bin YTL fatura çıkarıldığını söyledi. Bunun üzerine kendisinin de aynı hastanelerde ameliyata girdiğini ve doktor arkadaşları olduğunu belirten sahte doktor, “Seni akraba indiriminden yararlandırabilirim. Bize yüzde 30 indirim yapıyorlar” dedi.

Taner Gülergöz, eşini ve hazırladığı parayı da yanına alarak hiçbir davranışından şüphelenmediği sahte doktorla Alman Hastanesi’ne gitti. Gülergöz çiftini kafeteryaya çıkaran dolandırıcı, ameliyat evrakı ve faturayı alıp işlemleri halletmek üzere yanlarından ayrıldı. Bir süre sonra geri dönen sahte doktor, “İşlemleri hallettim ve yüzde 60 indirim yaptırdım.” diyerek faturanın yüzde 30’u olan 3 bin 250 YTL’yi alarak kayıplara karıştı. Doktorun gelmemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan çift, hemen polise başvurdu.

Hastanenin güvenlik kamerasında üzerindeki doktor önlüğüyle görüntülenen dolandırıcı Emre Çelebi’yi Gülergöz çifti polisteki sabıka fotoğrafından teşhis etti. Polis, sabıka dosyası bir hayli kabarık olan “Doktor” lakablı Emre Çelebi’yi yakalamak için soruşturmasını sürdürüyor.

Bu arada, sahte doktor tarafından dolandırılan Taner Gülergöz, “Kafeme 4-5 defa gidip geldi ve kendisini doktor olarak tanıttı. O kadar düzgün konuşuyor ve giyiniyordu ki, halinden ve tavırlarından asla şüphelenmedim. Ayrıca kendisine güven duymam için hastaneye giderken aracını dükkanımın önüne çekip anahtarını bana bıraktı. Olay sonrası polise bildirdiğimde dükkanımın önündeki aracında çalıntı olduğunu anladım” şeklinde konuştu.