Sahte polisin oyunu çabuk ortaya çıktı

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, kendisini polis olarak tanıtıp satın almak için anlaştığı otomobili deneme sürüşünde çalmaya çalıştığı iddia edilen kişi, gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Sivas Caddesi üzerinde börek salonu işletmeciliği yapan Kamil Ünal’a ait 34 BK 9643 plakalı otomobilin üzerindeki satılık yazısını gören E.M. (34), aracı satın almak üzere Ünal ile pazarlık yaptı. Kendisini sivil polis olarak tanıttığı ileri sürülen E.M, pazarlık sonucu anlaştığı Kamil Ünal’dan, denemek üzere otomobilin anahtarını istedi.

Aracı aldıktan sonra ilçe dışına yöneldiği öne sürülen E.M’nin hareketlerinden şüphelenen Ünal, arkadaşının aracını alarak kendi otomobilini uzaktan takip etti. Otomobilinin ilçeden uzaklaştığını fark eden Ünal, 155 polis hattını arayarak, durumu bildirdi.

Suşehri Emniyet Müdürlüğü ve Koyulhisar Emniyet Amirliğine bağlı ekipler, ihbar üzerine D-100 karayolunda, zanlı E.M’nin kullandığı aracı durdurdu.

Gözaltına alınarak Suşehri Merkez Karakol Amirliğine getirilen E.M’nin üzerinde yapılan aramada, ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait mermiler bulundu.

İfadesi alınan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zanlı hakkında ruhsatsız silah bulundurmaktan işlem yapıldığı, otomobilin ise sahibi Kamil Ünal’a teslim edildiği bildirildi.