Sahte polisler kamyoncuları 22 saat bagaja hapsetmişler

TEM Otoyolu ile D-100 karayolunda tepe lambalı otomobille takip ettikleri kamyonları uygun yerlerde durdurup gasp eden sahte polisler, emniyet güçlerinin yaptığı operasyon sonrasında yakalanarak gözaltına alındı.

TEM Otoyolu ile D-100 karayolunda tepe lambalı otomobille takip ettikleri kamyonları uygun yerlerde durdurup gasp eden sahte polisler, emniyet güçlerinin yaptığı operasyon sonrasında yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette ifadesi alınan sahte polisler, adliyeye sevk edildi. Gaspçıların, etkisiz hale getirdiği kamyon şoförlerini 22 saat bagajda tuttuğu öğrenildi.
Kocaeli’de son günlerde TEM Otoyolu üzerinde aracına polis otosu süsü veren bazı şahısların pahalı ürünlerle yüklü kamyonları durdurup gasp ettiği yönünde ihbarların artması üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne bağlı özel ekipler kuruldu. Fiziki ve istihbari çalışmalar sonrasında bir şebekenin şehirdeki fabrikalardan çıkan kamyonları, kiraladıkları tepe lambalı özel otomobille takip ederek uygun yerde durdurup gasp ettikleri tespit edildi. Kamyon sürücülerini araçlarından indirip etkisiz hale getiren zanlıların, daha sonra araç ve yüklerini gasp ettiği belirlendi. Ekipler çalışmaları sonrasında sahte polislerin etkisiz hale getirdikleri kamyon şoförlerini de kelepçeleyip 14-22 saat aç ve susuz halde otomobil bagajında tuttukları, bu süre içinde de kasadaki yükleri depolara boşalttığı belirledi. Yapılan çalışmalar sonrasında tespit edilen Şenol T(40), Bekir G.,(34) ve Engin D(42) TEM otoyolunda Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrasında yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan zanlılar adliyeye sevk edildi.
Bu arada zanlıların olay sırasında kamyoncuların kendilerini teşhis etmemeleri için kar maskesi kullandığı kaydedildi. Son olarak Gebze, Tekirdağ ve Düzce’de yağ, deterjan ve ton balığı yüklü kamyonları gasp edip yüklerini boşalttığı, şoförlerini saatlerce bagajda gezdirdikten sonra ıssız yerde bıraktığı öğrenildi. Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda otomobilde kullandıkları tepe lambası, 1 tabanca, çok sayıda mermi, 3 sahte polis kimliği, 3 polis yeleği, 3 polis beresi, 4 metal kelepçe, 73 plastik kelepçe, 2 elektrikli şok cihazı ele geçirildi.