Şaka değil işçilerden Bozdağ’a 4-C teşekkürü

Yozgat Tekel Bira Fabrikasının 2004 yılında özelleştirilerek kapatıldıktan sonra bir buçuk yıl kadar boş kaldıklarını ve iş bulamadıklarını belirten işçiler, 4C statüsünün çıkarılmasıyla işe başlayıp evlerine ekmek götürdüklerini belirtip AK Parti'li Beki

Yozgat’ta 2004 yılında özelleştirilen Tekel Bira Fabrikası işçilerinden 4C statüsüne geçen yaklaşık 70 kişi ve kapatılan tütün depolarında çalışan ve 4C statüsüne geçmeyi kabul elen yaklaşık 20 kişilik grup, AK Parti Yozgat İl Teşkilatında AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yozgat Tekel Bira Fabrikasının 2004 yılında özelleştirilerek kapatıldıktan sonra bir buçuk yıl kadar boş kaldıklarını ve iş bulamadıklarını belirten işçiler, 4C statüsünün çıkarılmasıyla işe başlayıp evlerine ekmek götürdüklerini belirttiler. İşçiler, “Son olarak yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler dolayısıyla, yine kapatılan tütün depolarında çalışan arkadaşlarımızın da mağdur olmaması için 4C statüsünün uygulanmasından dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ da işçilere teşekkür ederek, “Bizim iktidarımızdan önce de çok sayıda özelleştirme yapıldı ve orada çalışan işçilerin birçoğu işsiz kaldı. Bizim dönemimizde ise biz işçilerin mağdur olmamaları için 4C statüsünü geliştirip işçilerimizi işe aldık. Bugün sendika temsilcileri, işçilerden çok kendilerini düşünüyor. Bizim işçilerimiz, işçi statüsünde kalsın da isterse asgari ücret alsın diyorlar.” diye konuştu.

İş güvencesi konusunda da 4C’lilerde bir sıkıntının yaşanmayacağını belirten Bozdağ, “Her yıl sözleşme yenileniyor. Her yıl zam artışları da belirli ölçüde yapılacak. Hiç kimse gelecek sene ne olacak diye endişe etmesin. 2011 yılından sonra da AK Parti iktidarı var. Çünkü biz işçi kardeşimizin alın terini vermeyi, onlara hak ettiği çalışma ortamını temin etmeyi bir vazife bilmekteyiz. Bu özelleştirmeyi bizden önceki dönemdekiler yapsaydı, buralardaki işçi kardeşlerimizin akıbeti, bundan önceki yapılan özelleştirmedekilerden farklı olmayacaktı. Her zaman işçi kardeşlerimizin yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

İşçiler adına bir açıklama yapan Yasin Tuncer, Ankara’daki Tekel işçilerinin yapmış olduğu grevi tasvip etmediklerini belirterek, “Yozgatlı Tekel işçilerinin oradaki eyleme katıldıkları ifade ediliyor. Bu, tamamen asılsızdır. Yozgatlı eski Tekel işçilerinden hiç kimse Ankara’daki eyleme katılmadı. 4C’de yapılan iyileştirmelerden dolayı AK Parti iktidarına teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.