Saklıkent’te kar kalınlığı 1 metreyi geçti

Antalya'daki Saklıkent Kayak Merkezi'nde son yağışlarla birlikte kar kalınlığının 110 santime ulaştığı bildirildi.

Sezonun ilk kar yağışı Kasım 2007’de gerçekleşen Saklıkent Kayak Merkezi, uzun zamandır beklediği kar kalınlığına son günlerde yağan yağışla birlikte ulaştı. Kayak merkezinde cuma gününden itibaren başlayan yağışın ardından kar kalınlığı 110 santimetreyi buldu.

Saklıkent Kooperatifi Müdürü Sabahattin Topal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya’ya 45 kilometre uzaklıktaki kayak merkezinin uzun bir aradan sonra beyazlara büründüğünü söyledi. Kayak merkezindeki kar kalınlığının 110 santimetreye ulaştığını belirten Topal, kayakçıların da Saklıkent’te gelmeye başladıklarını ifade etti.

Topal, kayak merkezinde bin 400 metre uzunluğunda telesiyej ile 700 ve 800 metre uzunluklarında 2 teleski bulunduğunu, bölgedeki turistik tesislerin de kayakçıları ağırladığını anlattı.

Sabahattin Topal, 14 Şubat Sevgililer Günü için çiftlere de davette bulundu. Topal, ”Kayak merkezindeki tüm tesislerimiz çiftleri bekliyor. Sevgilileri, kayak merkezinde, beyaz karlar içinde romantik bir gün geçirmeye çağırıyoruz” dedi.

Bölgeye ulaşan yollarda da sorun olmadığını vurgulayan Topal, Saklıkent Kooperatifi ve İl Özel İdaresi araçlarının çalışmasıyla kayak merkezine ulaşımda sorun yaşanmadığını kaydetti.