Saldırganlar işadamının 7 bin YTL’sini gasp etti

Pendik'te, bankadan para çektikten sonra takibe alınan bir işadamı, maskeli kişiler tarafından gasp edildi.

İddiaya göre, Yenişehi Mahallesi’nde meydana gelen olayda, boya fabrikası sahibi olduğu öğrenilen Fuat Şahin, tahsilat için gittiği Pendik Finansbank Şubesi’nden çıkarak 34 EAM 57 plakalı aracına bindi. Yenişehir Mahallesi’ne geldiği sırada içerisinde 3 maskeli kişinin bulunduğu Opel Vectra marka bir otomobil, Şahin’in kullandığı araca hafif şekilde vurmak suretiyle önünü kesti. Araçtan inen iki maskeli şahıs, Şahin’e silahlarını doğrultarak içerisinde bilgisayarı ve bankadan çektiği 7 bin YTL’si bulunan çantasını vermesini istedi. Şahin, çantasını elinden zorla alan gaspçılara engel olmak istediği sırada gaspçılardan birisinin açtığı ateş sonucu sağ bacağına isabet eden mermi ile yaralandı. Daha sonra çantayı alan gaspçılar, aynı araçla olay yerinden hızla uzaklaştı.

Olayın meydana geldiği sırada Fuat Şahin ile aynı araçta bulunan işçi Duran Gülbeyez, Opel Vectra marka bir aracın aniden önlerini keserek patronu Şahin’in kullandığı araca hafif şekilde çarptığını söyledi. Gülbeyaz, araçta bulunan üç kişiden ikisinin dışarıya çıkarak Şahin’in çantasını zorla almak istediklerini, Şahin’in de engel olmak istemesi üzerine gaspçılardan bir kişinin Şahin’in bacağına ateş ettiğini söyledi. Olay sırasında çok korktuğunu belirten Gülbeyaz, her üç gaspçının da kafalarında maske takılı olduğunu ifade etti.

Kaldırıldığı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Sersvi’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fuat Şahin de, seyir halindeyken başka bir otomobil tarafından önü kesildikten sonra araçtan inen maskeli ve silahlı şahıslarca gasp edildiğini söyledi. Şahin, gaspçıların kendisini bacağından vurduktan sonra içerisinde bilgisayarı ve bankadan tahsil ettiği 7 bin YTL’si bulunan çantasını alarak kaçtıklarını belirtti.

Olayla ilgili araştırma başlatan Jandarma ekipleri, kaçan gaspçıların yakalanması için çalışma başlattı.