Sali pazari ihalesi sonuçlandi

BURDUR - Burdur Belediyesi tarafindan üzeri uzay çati sistemi ile kapatilacak olan sali pazarinin ihalesi sonuçlandi. Isi en iyi ikinci teklifi veren Polarkon firmasi aldi.

Belediye Baskani Sebahattin Akkaya’nin projeleri arasinda yer alan sali pazarinin üzerinin kapatilmasi gerçeklestiriliyor. Yaklasik 2 ay önce yapilan ilk ihaleye katilan 2 firmanin yeterlilikleri bulunmayinca, belediye ikinci bir ihale yapti. Geçtigimiz hafta belediye meclis salonunda yapilan ihaleye 6 firma katilmisti. Bunlar arasinda en düsük rakami Pro-Çelik firmasi 1 milyon 549 bin YTL ile vermisti. Onun ardindan gelen Polarkon firmasinin yetkilileri ise 1 milyon 559 bin YTL’lik teklif sundu. Belediye Baskani Sebahattin Akkaya, defterdarliktan yardim isteyerek Pro-Çelik firmasinin mali durumunu inceletti. Sartnamedeki maddeleri yerine getirmeyen firmanin ihalede verdigi teklifin geçerli olmadigina karar verildi. Bunun üzerine ikinci olan Polarkon firmasi incelemeye alindi ve ihaledeki bütün sartlari yerine getirdigi tespit edildi.

Baskan Akkaya, hiç kimsenin olumsuz bir kaniya kapilmamasi için incelemenin tarafsiz bir kurum tarafindan belgeleri ile yapildigini söyledi. Ihaleyi kazanan Polarkon’un en geç 10 gün içinde ise baslayacagini bildiren baskan Akkaya, uzay çati kaplamasinin en geç 2006 Mart ayinin sonunda tamamlanacaginin altini çizdi. Uzay çati sistemi sayesinde hem saticilarin hem de pazardan alisveris yapan vatandaslarin rahatlayacagini ifade eden Akkaya, “AB’ye girmeye hazirlandigimiz su günlerde Türkiye ve ilimize yakismayan görüntülerin ortadan kalkmasi için ugrasiyoruz. Yaptigimiz yol, su, kanalizasyon, köprü gibi çalismalarin altinda hep insanimiza hizmet anlayisi var. Bunu Burdurlular açik bir sekilde görüyor.” dedi.

Mevcut pazarin bazi yerlerinde bulunan çatilarin da hayvan pazarina kurulacagini açiklayan Akkaya, “Kurban Bayrami’ndan önce hayvan pazarinin da üstü örtülmüs olacak. Böylece her iki pazar yeri de daha modern hale gelecek.” diye konustu.