Samader’de Pakistan’a seferber oldu

KONYA - Doktor, dis hekimi ve eczacilardan olusan Saglik Mensuplari Dernegi (SAMEDER), tibbi yardima ihtiyaç duyan Pakistan için Konya'da ilaç ve bebek mamasi toplama kampanyasi baslatti.

Depremin yaralari sarilmaya çalisilirken Pakistan’daki ilaçlarin en geç 8 günde tükenecegi yönündeki haberlerden sonra böyle bir kampanya baslatma karari aldiklarini vurgulayan Inal, Konya Valiligi’inden izin alinarak yürütülen kampanyanin 21 Kasim’a kadar devam edecegini bildirdi.
Konya genelinde basta okullar, camiler ve saglik ocaklari olmak üzere birçok noktaya ilaç toplama kutulari koyduklarini hatirlatan Inal, kampanyaya gösterilen ilgiden memnun olduklarini söyledi. Konya Il Milli Egitim Müdürlügü ve Saglik Müdürlügü’ne kampanyaya verdikleri destekten dolayi tesekkür eden Inal, kampanya sonunda toplanan bütün ilaçlarin SAMEDER de görevli doktorlar tarafindan kontrol edilerek uluslararasi yardim kuruluslarinin destegiyle Pakistan’a ulastirilacagini kaydetti.
Açiklamasinda Dünya Saglik Örgütü Yetkilisi Sami Ullah’in Pakistan’da salgin hastaliklarin yayilmasindan endise duyuldugu ve depremzedelerin salgin hastaliga yakalanma riski oldugu yönündeki degerlendirmelerini hatirlatan Inal, ”Kurtulus Savasi yillarinda Türkiye’nin yaninda olan kardes Pakistan, yasadigi büyük felaketin ardindan bizden destek beklemektedir. Onlarin bize yaptigi yardimlari karsiliksiz birakilmama adina baslattigimiz kampanyanin çok önemli oldugunu düsünüyoruz” diye konustu.
Kampanya boyunca sehrin bütün noktalarinda brosür dagitarak halki ilaç ve bebek mamasi yardimina davet edeceklerini belirten Inal, kampanyaya katilmak isteyen vatandaslarin Zaman Gazetesi Temsilciligi, Konya Vakif Hastanesi, Sabah Dershaneleri ve NT Magazalari’na da ilaç birakabileceklerini ifade etti.