Samanyolu Avrupa farklı programlarıyla dikkat çekiyor

Avrupa'da kurumsallaşmaya başlayan Samanyolu Avrupa TV, farklı programlarıyla dikkat çekiyor.

Farklı formatlarda birçok program hazırlayan Samanyolu Avrupa TV, yayınlarını Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunan kendi stüdyolarından gerçekleştiriyor. Samanyolu Avrupa TV, uydu aracılığıyla Türkiye’den de izlenebiliyor.

Kıtanın önemli ülkelerinde ve şehirlerinde muhabir bulunduran kanal, haber bültenlerinde 7-8 Avrupa ülkesindeki gelişmeleri izleyicilerine aktararak farklılık yaratmaya çalışıyor.

08.30’da ‘İlk Haber’ programı ile başlayan haber maratonu, akşam Türkiye Saati ile 19.15’teki ‘Avrupa Haber’ programıyla sürüyor.

Samanyolu Avrupa TV, 11.00-13.00 arasında ekrana gelen ‘Sabahın Rengi’ programıyla anne ve babalara çocuk eğitimi konusunda önemli bilgiler sunuyor.Gençlere yönelik otomobil tanıtımlarına yer verilen ‘Hız Litimi’, sosyal, hukuki ve eğitim içerikli merak edilen soruların canlı olarak yanıtlandığı ‘Sosyal Haklarımız ve Eğitim’, Avrupa’daki gurbetçilerimizin karşılaştıkları sıkıntıların anlatıldığı ‘Madalyon’, haftanın önemli gelişmelerinin masaya yatırılıp tartışıldığı ‘Yorum Zamanı’, okul çağındaki çocuklara yönelik yarışma programı ‘Yelkovan’ ve özel konukların ağırlandığı ‘Özel Bakış’ kanalın ilk başta dikkat çeken programları arasında yer alıyor.

Farklı formattaki yapımlarıyla ve tecrübeli ekibiyle Avrupa’daki Türk vatandaşlarına kaliteli bir yayın sunmayı kendisine hedef seçen Samanyolu Avrupa TV, büyümesini, gelişmesini sürdürmek istiyor.