Samast’ta cevap bekleyen sorular

Hrant Dink cinayetinin zanlısı yakalandı ama şimdi akıllara gelen bir çok soru işareti cevabını bekliyor. Mesela Samast neden cinayetten sonra Trabzon'a gitmek istedi.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Hrant Dink cinayetinin zanlısı yakalandı ama şimdi akıllara gelen bir çok soru işareti yanıtını bekliyor. Rahip cinayetindeki zanlı gibi bu cinayetin zanlısı da 18 yaşın altında. Her iki zanlının ortak özelliğinden biri de internet kafelere sıkça gitmesi ve sohbet odalarında dolaşması. Polis şimdi Rahip cinayetinde olduğu gibi bu olayda da zanlının gittiği internet kafenin tüm bilgisayarlarına el koydu. Güvenlik güçleri, zanlının kimlerle yazıştığı ortaya çıkarılmaya çalışılacak ve şu soruların cevabını arayacak:

– Ogün, Trabzon’da chat yaparken İstanbul’dan bir kadınla tanıştı. Onunla görüşmek için 2 hafta önce İstanbul’a geldi. Ona aşık oldu. Hatta babasıyla bu yüzden arası açıldı.

KİM BU KADIN?

– Ogün, İstanbul’dan Trabzon’a döndüğünde cebinde bol parası vardı. Ailesi “Nereden buldun?” dedi. Cevap veremedi.

OGÜN’E PARA CİNAYET İÇİN Mİ VERİLMİŞTİ?

– Cinayetten 4 gün önce İstanbul’a geldi. 1 gece teyzesinde kaldı. 3 gece ortalarda gözükmedi. 4’üncü gün cinayeti işledi.

3 GÜN NEREDE KALDI, NE YAPTI?

– Polis, zanlının İstanbul’da azmettiricinin yanında kaldığını düşünüyor. Bu yüzden kentte çok gizli operasyon sürdürülüyor.

AZMETTİRİCİ PATRON KİM?

– Samsun’da yakalandığı üstünde, beresi ve cinayet silahı vardı. Bunların kendisini ele vereceğini tahmin ediyordu.

SİLAH VE BEREYİ NEDEN ATMADI?

– Bu arada, Ogün Samast’ın en iyi arkadaşı, 2 yıl önce Trabzon’da McDonalds’ı bombalayan Yasin Hayal çıktı. Hayal’in Trabzon’un Pelitli beldesindeki belediye ait çay ocağını işlettiği belirlendi.