Sambacının kredisi tükeniyor

Sarı kırmızılı futbolcuların, "Gece alemine daldı. Biz gerektiğinde sakat sakat oynuyoruz. O bir yıllık parasını peşin almış olmasına rağmen hiç fedakarlık yapmıyor. Büyük maçlarda bize faydası olmadı" diyerek, sambacıdan yakındığı belirtildi.

CASSIO Lincoln Galatasaray’a ilk geldiği günlerde tüm sarı kırmızılıların gözdesi idi. Taraftarından yöneticisine hatta futbolcusuna dek tüm Galatasaraylılar, Schalke 04’ten büyük paralarla transfer edilen Brezilyalı oyuncuyu el üstünde tutuyordu. Öyle ki, maç sonraları kendi takım arkadaşları bile Lincoln’ün 10 numaralı formasını malzemecilerden alıp imzalatıyordu.

Sambacı da ilk günlerde kendisine gösterilen bu ilgiyi karşılıksız bırakmadı. Maçlardaki muhteşem futbolunun yanı sıra sıcakkanlı hareketleri ile büyük sempati topladı. Ne var ki, son haftalarda sık sık sakatlanması ve oynadığı maçlarda varlık gösterememesi, Lincoln’ü hedef tahtası haline getirdi. Özellikle son kaybedilen Fenerbahçe maçı, Galatasaray Futbol Takımı içinde Lincoln antipatisi oluşturmaya başladı. Sarı kırmızılı futbolcular şimdilik yüksek sesle dile getirmiyorlar ama kendi aralarında yaptıkları sohbetlerde Brezilyalı oyuncudan rahatsız olduklarını dile getirmeye başladılar. Nedir bu rahatsızlıklar? Maddeler halinde sıralayalım…

1 İstanbul’un hareketli gece yaşamı Lincoln’ü baştan çıkardı. Profesyonel futbolcu gibi yaşamıyor. Kendisine bakmıyor. Sık sık sakatlanmasının sebebi bu.

2Takımda ayrıcalıklı futbolcu muamelesi görüyor. Diğer oyuncular sahada ölesiye ağır antrenmanlar yaparken, Lincoln çoğunlukla havuz, masaj ve bisiklet idmanı yapmakla yetiniyor.

3″Ben yıldız futbolcuyum” diye geçiniyor ama bugüne dek hiçbir büyük maçta Galatasaray’a faydası olmadı. Beşiktaş derbisinden önce disiplinsizlik yapıp kadro dışı kaldı. Trabzon’da skora etkisi olmadı. Fenerbahçe maçında da sakattı. Büyük futbolcu, kendisini büyük maçlarda gösterir.

4Galatasaray’daki hemen tüm futbolcular, sakat oldukları dönemlerde dahi iğne olarak sahaya çıktı. Ama Lincoln kendisini bir defa bile riske etmedi. Hiçbir zaman özveride bulunmadı.

5Yerliler başta olmak üzere Galatasaray’daki çoğu futbolcu transfer taksitlerini ve primlerini gecikmeli alıyor. Fakat Lincoln, 1 yıllık tüm alacaklarını peşin olarak aldı. Böyle olduğu için fedakarlıktan kaçıyor.