Samet Ayababa: Antalyaspor’un en büyük sorunu alt yapı ve tesis

Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Antalyaspor'un en büyük sorunlarından bir tanesinin alt yapı ve tesisleşme olduğunu söyledi.

Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Antalyaspor’un en büyük sorunlarından bir tanesinin alt yapı ve tesisleşme olduğunu söyledi.
Aybaba, “Takımızın tesislerinin 4. katında profesyonel oyuncular 3. katında ise amatör oyuncular kalıyor.” dedi.
Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) tarafından her perşembe düzenlenen kahvaltı etkinliklerinin bu haftaki konuğu Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, takım kaptanı Uğur İnceman ve golcü oyuncu Milan Baros oldu. Keptur Park Restoran’da düzenlenen kahvaltıya Medical Park Antalyaspor ve DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer ev sahipliği yaptı. Antalyalı birçok işadamının da bulunduğu toplantıda Antalyaspor’un yaşadığı maddi ve manevi sorunlar masaya yatırıldı.
Akdeniz’in genelinde futbol kültürünün olmadığını işadamlarıyla paylaşan Teknik Direktör Samet Aybaba, bu bölgede insanların futbol sevgisinin çok düşük olduğunu söyledi. Futbolda oyuncuları etkileyecek yan faktörlerin çok önemli olduğuna değinen tecrübeli hoca, ancak Antalya’da seyircinin olmadığını kaydetti. Antalyaspor’un maddi olarak hem destek bulması gerektiğini kaydeden Aybaba, “Alt yapı tesislerimizin de bir an önce oluşturulması gerekiyor. Kulübümüzün 4. katında bizim oyuncular kalıyor. 3 katta ise genç oyuncularımız kalıyor. Doğru düzgün antrenman yapacak sahamız yok. 15 gündür antrenman yapmak için başka yerlere gidiyoruz.” dedi.
Oynanan kötü futbol sonrası her kesimden insanların Antalyaspor’u eleştirdiğini ifade eden Aybaba, takımın düzgün bir şekilde yapılandırılmış tesislere ihtiyacı olduğunu kimsenin düşünmediğini, bu bölgenin alt yapıdan genç oyuncular yetiştirmesi gerektiğine inandığını açıkladı.

STADYUM VE TESİSLER EN BÜYÜK SORUNUMUZ

    Antalyaspor’da 4 yıldır futbol oynadığını kaydeden takım kaptanı Uğur İnceman, Antalya şehrinin en büyük sorunlarından bir tanesinin stadyum ikincisinin de tesis ve alt yapı olduğunu belirtti. İnceman, “Önümüzdeki yıllarda kendi stadyumumuzda maçlarımızda oynayacağız. Şuanda tesislerimiz bakımda olduğu için idmanlarımızı dışarıdaki sahalarda yapmaya çalışıyoruz. Antalya markalaşmış bir şehir ancak Antalyaspor’da katkıda bulunan hiç kimse yok. Antalyaspor’un daha başarılı olması için ben ve takım arkadaşlarım elinden ne geliyorsa yapmaya çalışacak.” diye konuştu.

ANTALYA’DA FUTBOLA ÖCÜ GİBİ BAKILIYOR

    Antalya’da futbol kültürünün belli başlı şehirler gibi oluşmadığını savunan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, şehirde futbola öcü gibi bakıldığının altını çizdi. Başkan, “Antalyaspor olarak başarılı ve başarısız haftalar geçirdik bugüne kadar. Antalya’da bu takıma ne şekilde katkı yapabiliriz diye soran yok. Sportif başarımız olsa da olmasa da boş tribünlere oynuyoruz. Takımımız futbolda bir istikrar yakalıyor ancak maalesef ki şehirde bir istikrar yok.” diye konuştu.