Samet Aybaba: Aceleci davranan bir takım görüntüsündeydik

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Gaziantepspor karşısında aceleci davranan bir takım görüntüsünde olduklarını söyledi.

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Gaziantepspor karşısında aceleci davranan bir takım görüntüsünde olduklarını söyledi.

Deplasmanda oynadıkları ve 0-0 sona eren Gaziantepspor maçı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Aybaba, “Geçen hafta Antalya’da çok sıcak bir havada, çok temposuz, çok pozisyonsuz bir maç oynadık. O maçın üstüne böyle tempolu, böyle istekli, bol pozisyon bulan ama final paslarında eksiği olan, şut atmada eksiği olan, biraz da aceleci davranan bir takım görüntüsündeydik. Oyuncularımın hepsini kutladım. Futbol bu. Oynayacaksınız, bol pozisyona gireceksiniz, rakip de girecek. Futbol içinde bunların hepsi var. Ama siz mücadeleyi bırakmayacaksınız. Biz takım olma olgusunda baya mesafe kat ettik diye düşünüyorum. Oyuncularımız katılacak. Yeni oyuncular almıştık biliyorsunuz. Onların katılımıyla hem futbolumuzu geliştireceğiz, hem de önümüzdeki maçları kazanarak yukarılara doğru ligde bir yer almayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Gaziantepspor karşısında kazanabilecek durumda olduklarının da altını çizen Aybaba, “Çok pozisyona girdik. Futbol bu. İçinde her şey var. İyi oynuyorsunuz, kazanamıyorsunuz, kötü oynuyorsunuz, kazanıyorsunuz. Keşke kazansaydık diye düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Hakemin 90’ncı dakikada verdiği tartışmalı kararı da yorumlayan Aybaba, “Hakem kararlarına karşı söylediğim hiçbir söylem olmamıştır. O arkadaşlar da kendi içlerinde bunu yorumlayacaklardır. Biz onlara her zaman saygılıyız.” ifadelerini kullandı.

Kırmızı beyazlı futbolcu Serkan Balcı da, “Belki ligin ilk haftaları ne kadar puan alırsak, o kadar iyi olur diye düşünüyordum. Bugün iyi fırsatlar geldi elimize. Değerlendiremedik. Sonuçta gol yemedik. Deplasmanda da bir puan aldık. Önümüzde Bursa maçı var. Ona bakacağız artık. Her iki takıma da belki bir puan yaramadı diye düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

Son dakikadaki tartışmalı karara ilişkin de konuşan Balcı, “Penaltı pozisyonunda hakem ilk önce faul olduğunu söyledi. Ferdinand’ın yaptığı. Sonra da Serdar arkadaşımızın dirsek attığını söyledi. Hem faulü çaldı, ardından da dirsek atınca o yüzden kırmızı kartı verdi. Faulle devam diye, başlar diye söyledi. Yan hakem uyardığı için böyle konuştu. Biz de normalde penaltı diye bekliyorduk. Ama öncesinde faul olduğu için karar değişti.” dedi.

Medical Park Antalyaspor’un kalecisi Fornezzi de maç sonrası şu değerlendirmeyi yaptı: “Aslında buraya kazanmak için gelmiştik. Oyunun geneline baktığınızda da daha iyi olan takım bizdik. Ama sadece bir puan aldık ve bir puana sevinebiliyoruz. Artık önümüzdeki maça bakacağız.”