Şampiyon Milli Takım’ın temeli Silivri’de atılıyor

Türkiye'nin gelecekteki golf şampiyonları bu yıl Türkiye Golf Federasyonu tarafından pilot bölge olarak seçilen Silivri'de belirleniyor.

güneyine, doğusundan batısına taranarak golf sporuna yetenekli gençlerin bulunması ise asıl hedef olarak gösteriliyor.

Türkiye Golf Federasyonu ve Silivri Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen seçmeler, 7-8 Haziran 2006 tarihlerinde Silivri Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Şampiyon adayları 2 gün sürecek seçmelere 200’er kişilik gruplar halinde alınacak. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nde öğretim görevlisi olan 15 akademisyen, öğrencilere uygulayacakları testlerle önce spora yetenekli olup olmadıklarını görecek. Bu amaçla öğrencilerin zeka ve motor sinir sistem yeterliliğini sınayacak öğretim görevlileri, bu sınavı geçen öğrenciler arasından daha sonra golf sporu için uygun olanları belirleyecek.

İlk elemeyi geçen 50 şampiyon adayı, 2. elemeye katılmak üzere Klassis Golf Club’a gidecek. Burada golf ile ilgili temel eğitimler verilecek ve temel eğitimi alan öğrenciler arasından da 10 kız, 10 erkek golf sporcusu adayı seçilerek Milli Takım’ın altyapısını oluşturmak üzere asıl eğitime alınacak.

Sabah 08:00-akşam 17:00 saatleri arasında yapılacak seçmeler, Türkiye Golf Federasyonu için büyük önem taşıyor. Türkiye’nin gelecekteki şampiyonlarını bugünden belirlemenin haklı gururunu ve heyecanını yaşayan ve ilk kez bu kadar geniş katılımlı bir seçme çalışmasına imza atan Türkiye Golf Federasyonu, aynı zamanda Türkiye’nin golf alanındaki başarılarının da temelini atıyor.

ri açısından da farklı bir önemi var: Hamza Sayın, Gencer Özcan ve Mustafa Hocaoğlu’ndan oluşan Türkiye Golf Milli Takımı’nın tüm oyuncuları Silivrili… Ve bu ekip Türkiye’ye şimdiden bir Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, bir Akdeniz Oyunları ikinciliği ve 4’üncü Uluslararası Türkiye Açık Golf Turnuvası’nda bir birincilik ve bir de ikincilik kazandırmış durumda…

Tarih : 7 HAZİRAN 2006 Çarşamba

8 HAZİRAN 2006 Perşembe

Saat : 08.00-17.00 arası

Yer : Silivri Kapalı Spor Salonu

Bilgi için : Gülay Yaman

Maestro İletişim Grubu

Tel 0212 243 75 10

Cep 0532 641 96 91

2.6.2006