Şampiyonlar Ligi heyecanı

İşte 6. hafta maçları ve gruplardaki puan durumu..

Şampiyonlar Ligi’nde 2007-2008 sezonunun gruplardaki 6. hafta maçları yarın ve 12 Aralık Çarşamba günü oynanacak maçlarla tamamlanacak. Şampiyonlar Ligi’nde A, B, C ve D gruplarında son hafta maçları yarın, E, F, G ve H gruplarındaki maçlar ise 12 Aralık Çarşamba günü oynanacak.

Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Beşiktaş 6. maçında Portekiz temsilcisi Porto’ya konuk olurken, G Grubu’nda mücadele eden Fenerbahçe ise Rusya temsilcisi CSKA Moskova’yı konuk edecek.

Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Beşiktaş, geride kalan 5 hafta sonrasında 6 puanla son sırada yer alırken, Siyah – beyazlı temsilcimiz Porto’yu yenmesi durumunda Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkacak. Beraberlik veya mağlubiyet halinde ise Avrupa’ya veda edecek.

G Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Fenerbahçe ise UEFA Kupası’nda mücadele etmeyi garantiledi. Sarı – lacivertli temsilcimiz Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkmak için 12 Aralık Çarşamba günü İstanbul’da oynayacağı CSKA Moskova maçını kazanması gerekiyor. Beraberlikte ise .

Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda oynanan maçlarda alınan sonuçlar, puan durumları ve tüm gruplardaki son hafta maçları şöyle;



A Grubu

1. maçlar

Porto (portekiz) – Liverpool (İngiltere): 1 – 1

Olympique Marsilya (Fransa) – Beşiktaş: 2 – 0

2. maçlar

Beşiktaş – Porto (portekiz): 0 – 1

Liverpool (İngiltere) – Olympique Marsilya (Fransa): 0 – 1

3. maçlar

Beşiktaş – Liverpool (İngiltere): 2 – 1

Olympique Marsilya (Fransa) – Porto (Portekiz): 1 – 1

4. maçlar

Liverpool (İngiltere) – Beşiktaş: 8 – 0

Porto (Portekiz) – Olympique Marsilya (Fransa): 2 – 1

5. maçlar

Beşiktaş – Olympique Marsilya (Fransa): 2 – 1

Liverpool (İngiltere) – Porto (Portekiz): 4 – 1



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. Porto 5 2 2 1 6 7 8

2. Olympique Marsilya 5 2 1 2 6 5 7

3. Liverpool 5 2 1 2 14 5 7

4. Beşiktaş 5 2 0 3 4 13 6



11 Aralık Salı

Porto (Portekiz) – Beşiktaş

Olympique Marsilya (Fransa) – Liverpool (İngiltere)



B GRUBU

1. maçlar

Schalke 04 (Almanya) – Valencia (İspanya): 0 – 1

Chelsea (İngiltere) – Rosenborg (Norveç): 1 – 1

2. maçlar

Valencia (İspanya) – Chelsea (İngiltere): 1 – 2

Rosenborg (Norveç) – Schalke 04 (Almanya): 0 – 2

3. maçlar

Rosenborg (Norveç) – Valencia (İspanya): 2 – 0

Chelsea (İngiltere) – Schalke 04 (Almanya): 2 – 0

4. maçlar

Valencia (İspanya) – Rosenborg (Norveç): 0 – 2

Schalke 04 (Almanya) – Chelsea (İngiltere): 0 – 0

5. maçlar

Rosenborg (Norveç) – Chelsea (İngiltere): 0 – 4

Valencia (İspanya) – Schalke 04 (Almanya): 0 – 0



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. Chelsea 5 3 2 0 9 4 11

2. Rosenborg 5 2 1 2 5 7 7

3. Schalke 04 5 1 2 2 2 3 5

4. Valencia 5 1 1 3 2 6 4



11 Aralık Salı

Chelsea (İngiltere) – Valencia (İspanya)

Schalke 04 (Almanya) – Rosenborg (Norveç)



C GRUBU

1. maçlar

Olympiacos (Yunanistan) – Lazio (İtalya): 1 – 1

Real Madrid (İspanya) – Werder Bremen (Almanya): 2 – 1

2. maçlar

Werder Bremen (Almanya) – Olympiacos (Yunanistan): 1 – 3

Lazio (İtalya) – Real Madrid (İspanya): 2 – 2

3. maçlar

Werder Bremen (Almanya) – Lazio (İtalya): 2 – 1

Real Madrid (İspanya) – Olympiacos (Yunanistan): 4 – 2

4. maçlar

Lazio (İtalya) – Werder Bremen (Almanya): 2 – 1

Olympiacos (Yunanistan) – Real Madrid (İspanya): 0 – 0

5. maçlar

Werder Bremen (Almanya) – Real Madrid (İspanya): 3 – 2

Lazio (İtalya) – Olympiacos (Yunanistan): 1 – 2



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. Real Madrid 5 2 2 1 10 8 8

2. Olympiacos 5 2 2 1 8 7 8

3. Werder Bremen 5 2 0 3 8 10 6

4. Lazio 5 1 2 2 7 8 5



11 Aralık Salı

Real Madrid (İspanya) – Lazio (İtalya)

Olympiacos (Yunanistan) – Werder Bremen (Almanya)



D GRUBU

1. maçlar

Shakhtar Doneks (Ukrayna) – Celtic (İskoçya): 2 – 0

Milan (İtalya) – Benfica (Portekiz): 2 – 1

2. maçlar

Benfica (Portekiz) – Shakhtar Doneks (Ukrayna): 0 – 1

Celtic (İskoçya) – Milan (İtalya): 2 – 1

3. maçlar

Benfica (Portekiz) – Celtic (İskoçya): 1 – 0

Milan (İtalya) – Shakhtar Doneks (Ukrayna): 4 – 1

4. maçlar

Celtic (İskoçya) – Benfica (Portekiz): 1 – 0

Shakhtar Doneks (Ukrayna) – Milan (İtalya): 0 – 3

5. maçlar

Celtic (İskoçya) – Shakhtar Doneks (Ukrayna): 2 – 1

Benfica (Portekiz) – Milan (İtalya): 1 – 1

6. maçlar

Milan (İtalya) – Celtic (İskoçya): 1 – 0

Shakhtar Doneks (Ukrayna) – Benfica (Portekiz): 1 – 2



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. Milan 6 4 1 1 12 5 13

2. Celtic 6 3 0 3 5 6 9

3. Benfica 6 2 1 3 5 6 7

4. Shakhtar Doneks 6 2 0 4 6 10 6



E GRUBU

1. maçlar

Glasgow Rangers (İskoçya) – Stuttgart (Almanya): 2 – 1

Barcelona (İspanya) – Olympique Lyon (Fransa): 3 – 0

2. maçlar

Olympique Lyon (Fransa) – Glasgow Rangers (İskoçya): 0 – 3

Stuttgart (Almanya) – Barcelona (İspanya): 0 – 2

3. maçlar

Stuttgart (Almanya) – Olympique Lyon (Fransa): 0 – 2

Glasgow Rangers (İskoçya) – Barcelona (İspanya): 0 – 0

4. maçlar

Olympique Lyon (Fransa) – Stuttgart (Almanya): 4 – 2

Barcelona (İspanya) – Glasgow Rangers (İskoçya): 2 – 0

5. maçlar

Stuttgart (Almanya) – Glasgow Rangers (İskoçya): 3 – 2

Olympique Lyon (Fransa) – Barcelona (İspanya): 2 – 2



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. Barcelona 5 3 2 0 9 2 11

2. Glasgow Rangers 5 2 1 2 7 5 7

3. Olympique Lyon 5 2 1 2 8 10 7

4. Stuttgart 5 1 0 4 6 12 3



11 Aralık Çarşamba

Glasgow Rangers (İskoçya) – Olympique Lyon (Fransa)

Barcelona (İspanya) – Stuttgart (Almanya)



F GRUBU

Roma (İtalya) – Dinamo Kiev (Ukrayna): 2 – 0

Sporting Lizbon (Portekiz) – Manchester United (İngiltere): 0 -1

2. maçlar

Manchester United (İngiltere) – Roma (İtalya): 1 – 0

Dinamo Kiev (Ukrayna) – Sporting Lizbon (Portekiz): 1 – 2

3. maçlar

Dinamo Kiev (Ukrayna) – Manchester United (İngiltere): 2 – 4

Roma (İtalya) – Sporting Lizbon (Portekiz): 2 – 1

4. maçlar

Manchester United (İngiltere) – Dinamo Kiev (Ukrayna): 4 – 0

Sporting Lizbon (Portekiz) – Roma (İtalya): 2 – 2

5. maçlar

Dinamo Kiev (Ukrayna) – Roma (İtalya): 1 – 4

Manchester United (İngiltere) – Sporting Lizbon (Portekiz): 2 – 1



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. Manchester United 5 5 0 0 12 3 15

2. Roma 5 3 1 1 10 5 10

3. Sporting Lizbon 5 1 1 3 6 8 4

4. Dinamo Kiev 5 0 0 5 4 16 0



11 Aralık Çarşamba

Roma (İtalya) – Manchester United (İngiltere)

Sporting Lizbon (Portekiz) – Dinamo Kiev (Ukrayna)



G GRUBU

1. MAÇLAR

PSV Eindhoven (Hollanda) – CSKA Moskova (Rusya): 2 – 1

Fenerbahçe – İnter (İtalya): 1 – 0

2. MAÇLAR

İnter (İtalya) – PSV Eindhoven (Hollanda): 2 – 0

CSKA Moskova (Rusya) – Fenerbahçe: 2 – 2

3. MAÇLAR

PSV Eindhoven (Hollanda) – Fenerbahçe: 0 – 0

CSKA Moskova (Rusya) – İnter (İtalya): 1 – 2

4. maçlar

Fenerbahçe – PSV Eindhoven (Hollanda): 2 – 0

İnter (İtalya) – CSKA Moskova (Rusya): 4 – 2

5. maçlar

CSKA Moskova (Rusya) – PSV Eindhoven (Hollanda): 0 – 1

İnter (İtalya) – Fenerbahçe: 3 – 0



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. İnter 5 4 0 1 11 4 12

2. Fenerbahçe 5 2 2 1 5 5 8

3. PSV Eindhoven 5 2 1 2 3 5 7

4. CSKA Moskova 5 0 1 4 6 11 1



12 Aralık Çarşamba

PSV Eindhoven (Hollanda) – İnter (İtalya)

Fenerbahçe – CSKA Moskova (Rusya).



H GRUBU

1. maçlar

Arsenal (İngiltere) – Sevilla (İspanya): 3 – 0

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) – Steaua Bükreş (Romanya): 2 – 1

2. maçlar

Steaua Bükreş (Romanya) – Arsenal (İngiltere): 0 – 1

Sevilla (İspanya) – Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 4 – 2

3. maçlar

Sevilla (İspanya) – Steaua Bükreş (Romanya): 2 – 1

Arsenal (İngiltere) – Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 7 – 0

4. maçlar

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) – Arsenal (İngiltere): 0 – 0

Steaua Bükreş (Romanya) – Sevilla (İspanya): 0 – 2

5. maçlar

Sevilla (İspanya) – Arsenal (İngiltere): 3 – 1

Steaua Bükreş (Romanya) – Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 – 1



TAKIMLAR O G B M A Y P

1. Sevilla 5 4 0 1 11 7 12

2. Arsenal 5 3 1 1 12 3 10

3. Slavia Prag 5 1 2 2 5 13 5

4. Steaua Bükreş 5 0 1 3 5 6 1



12 Aralık Çarşamba

Arsenal (İngiltere) – Steaua Bükreş (Romanya)

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) – Sevilla (İspanya)