Şampiyonluk maçımız

Gerets oyuncularına "Yenemezsek şampiyonluk hayal" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Beşiktaş derbisine takımı çok farklı biçimde hazırladı. Antrenman önceleri ve sonraları futbolcular ile bire bir görüşmeler yapan Gerets, bu maçı kaybetmeleri durumunda şampiyonluğun hayal olduğunu özellikle vurguladı. Belçikalı hoca, dünkü antrenman sonrası tesislerde yenilen yemeğin ardından takıma, Beşiktaş’ın son iki maçının kasetini izletti. Yemek sonrası bir konuşma yapan Gerets, “Hepinizden fedakarlık istiyorum” derken, Sergen ve İbrahim Akın’a özel önlem alacağı öğrenildi.

Savaş ÇORLU
Yalçın ve Song için özel mesai

Tomas’ın yokluğunda ilk kez ilk onbirde forma giyecek Yalçın, heyecanlı görünürken, Gerets’in ona güveni tam. Belçikalı hoca genç oyuncuyla sohbet ederek heyecanını yenmesine yardım ederken, Song ile de özel ilgilenip, ikisi arasındaki uyumu sağlamaya çalışıyor.

Galatasaray’da taraftar endişesi

G.Saray’da Beşiktaş derbisi öncesi bilet satışlarındaki hayal kırıklığı devam ediyor. Bir tek kapalı tribün biletleri tükenirken, buradaki kapasitenin çoğunun kombinelilere ait olduğu öğrenildi. Halen 16 bin bilet satılırken, yönetim, stadın dolmamasından endişe ediyor.