‘Şampiyonluk yarışında pes etmedik!’

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Nihat Özdemir, şampiyonluk yarışında pes etmediklerini belirterek, "Kalan 4 maçımız var. Bunları kazanarak şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

Sarı-lacivertli kulübün olağan Divan Kurulu toplantısında konuşan Özdemir, son maçta Vestel Manisaspor karşısında alınan yengilginin kendilerini çok üzdüğünü belirterek, “Ancak iddiamız sürüyor. Yapmamız gereken kalan son 4 maçı da kazanıp şampiyon olmak. Bazen herşey istediğiniz gibi gitmiyor. Pes etmek söz konusu değil. Galatasaray maçı dahil kalan maçların hepsini mutlu sona ulaşmak istiyoruz. İnşallah hepsini kazanacağız. Takımımıza güveniyoruz” diye konuştu.

Fortis Türkiye Kupası’nda da kupayı müzelerine götüreceklerini kaydeden Özdemir, “Takımımız Denizlispor’u eleyerek ederek finale yükseldi. Finalde de Beşiktaş’ı eleyip Türkiye Kupası’nı alacağız” şeklinde konuştu

-TARAFTAR KARTINDA HEDEF 100 BİN-

100. Yıl kutlamaları çalışmalarının yoğun bir biçimde devam ettiğini belirten Özdemir, taraftar kartı konusunda da büyük çalışmalar içinde olduklarını söyledi. Şu ana kadar toplam 35 bin taraftar kartına ulaştıklarını anlatan Başkanvekili Özdemir, “En kısa sürede bu sayıyı 100 bine ulaştarmak istiyoruz. Herkes bize destek olsun” açıklamasında bulundu.

Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanında yer alan Kenan Evren Lisesi’nin yerine iş merkesi yapmak için çalışmaların son aşamaya geldiğini kaydeden Özdemir, “Büyükşehir Belediyesi’nde izin alınır alınmaz çalışmalara başlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan Denetleme Kurulu ise kulübün gelir ve gider toplamı konusunda üyelere bilgi verdi. Kulübün 2009 yılına kadar ödemesi gereken 102 milyon 851 bin 015 dolar borcu olduğunu açıklayan Denetleme Kurulu, 2008 yılına kadar olan süreçte ise Fenerbahçe Sportif A. Ş’den bin dolar kar payı beklentisi olduğunu bildirdi.