Samsun’da bir grup AK Parti ilçe binasi önünde protesto eylemi yapti

SAMSUN - Samsun'da AK Parti önünde eylem yapan bir grup, partide yetkili olmayinca açiklamayi vatandaslara ve ögrencilere yapti

Partinin ilçe teskilatinda yetkili bulunmayinca grup üyeleri, basin açiklamasini vatandaslara ve partinin üst katinda bulunan dershane ögrencilerine okudu. Yaptiklari basin açiklamasinda Basbakan Erdogan’in Samsun’a sik sik gelmesini hatirlatan grup üyeleri, Erdogan’in Türkiye’yi Samsun üzerinden pazarlamaya basladigini ileri sürdü.

17 Kasim tarihinde Rusya ve Italya devlet baskanlarinin davetli olarak katildigi ve Samsun’da açilisi yapilan Mavi Akim Projesi’nde Italya ve Rusya’nin büyük çapta rant elde ettigini iddia eden Ekim Gençligi, EMEP, Halkevleri, HÖC, KESK, ögrenci koordinasyonu, Partizan, SDP, TKP ve TÖP üyeleri, AK Parti Ilçe Baskanligi önünde pankart açarak slogan atti.

AK Parti ve Basbakan Erdogan aleyhine slogan atan grup, özellestirmelere de karsi çikti. Seslerini parti yöneticilerine duyurmaya çalisan grup, partide yetkili bulamamasi üzerine basin açiklamasini yoldan geçen vatandaslara ve dershanedeki ögrencilere yapti.

Grup adina Derya Özkaya, basin açiklamasini yapti. Açiklamasinda hükümete yüklenen Özkaya, halki hükümete ve emperyalizme karsi mücadele etmeye çagirdi. Açiklamanin ardindan bir süre daha slogan atan grup üyeleri, sessizce dagildi.