Samsun’da kapanan köy yolu sayısı 451’e çıktı

Samsun'da önceki gece başlayan kar yağışının bu gece boyu devam etmesi sebebiyle kapanan köy yolu sayısı 451'e çıktı.

Samsun merkez ve ilçelerde halen devam eden kar yağışı sebebiyle 964 köyden yolu ulaşıma kanan köy sayısı 451’e yükseldi. Samsun’da halen toplam kapalı yol uzunluğu 4 bin 151 kilometre. Samsun il merkezinde yer yer 25 santime ulaşan kar kalınlığının yüksek kesimlerde ise 60 santimi aştığı öğrenildi.
Samsun Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre rüzgar ve sis yol açma çalışmalarını olumsuz etkiliyor.
Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre ise, Samsun-Sinop ve Samsun-Ankara ve Samsun-Ordu yolunda yer yer buzlanmalar olduğu sürücülerin dikkatli olması gerektiği bildirildi. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü ‘kara nokta’ olarak adlandırdığı Samsun-Ankara yolundaki Çakallı Mevkii ve Mahmutlu Sapağı’nda aralıksız yol açma çalışmaları yapıyor. Zincirsiz araçların trafiğe çıkmalarına izin verilmiyor.
Samsun il merkezinde de yol açma çalışmaları belediyeler tarafından sürdürülüyor. Samsun şehir merkezinde bazı dolmuş hatlarının sabah saatlerinde çalışmaması sebebiyle ulaşım güçlükle sağlanıyor, vatandaşlar ise yürüyerek işyerlerine gidiyor.