Samsunspor’un ölüm kalım savaşı

Pazar günü sahasında Kayserispor ile karşılaşacak olan ligin dibindeki Samsunspor, Nuri Asan Tessileri'nde yaptığı çalışma ile hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı.

Dobi Hasan olarak bilinen Hasan Şengül gözetiminde çalışan Samsunspor’da sakat yada cezalı oyuncu bulunmuyor.
Geçen hafta Trabzonspor yenilgisinden sonra Erdoğan Arıca’nın görevinden ayrılmasından sonra takımı maçlara hazırlayan Hasan Şengül, “Bizim durumumuz ortada. Bundan sonraki 9 maçımızın hepsi birer final özelliğinde. Kayserispor maçı bunların ilki. Kazanmak istiyoruz, kazanmamız gerekiyor. Kazanmaya mecbur ve mahkumuz. Çalışmalarımız çok iyi geçti, sanıyorum bu maçtan istediğimizi alacağız. Tek bir isteğimiz var o da taraftarlardan maç içinde hangi olumsuz durum olursa olsun takımı desteklemeye ara vermesinler” dedi.

Kayserispor maçının kötü gidişi çevirmek için ellerindeki son fırsat olduğunu belirten futbolculardan Tolga ise, “Bu bizim ölüm kalım maçımız. Bu maç 3 ne 5 ne 10 puanlık bir maç. Bu maç bizim var olma savaşımız. Futbol kurulları içinde olacak bu savaşta taraftarımıza da büyük görev düşüyor. Kayserispor sahaya çıktığında yapacakları tezahürat ile onların bacaklarını titretmeliler. İlk golü taraftarımız Kayserispor’a pisikolojik yönden atmalı” diye konuştu.

Samsunspor’un Kayserispor karşısına Kerem, Tamer. Tolga. Adnan, İbrahim Guaye, Mehmet Polat, Adnan, Mustafa Çiçek, Celil. Serkan ve Rafael on biri ile çıkması bekleniyor.

Bu arada sigara tutkusu ile bilinen hatta pipo ve puro kullanan Samsunspor Basın Sözcüsü Mazhar Başoğlu, Kayserispor maçını 3 farklı kazanmaları halinde sigarayı bırakma sözü verdi.

Diğer yandan marşılaşma öncesinde bir şölen havası oluşturmak isteyen Samsunspor yönetiminin çalışmaları sürüyor. Bilet alan her taraftara bayrak ve balon verecek olan Samsunspor yönetimi, futbolcuların ısanmaya başlamasından itibaren başlayıp maç sonuna kadar kesilmeden süren bir tazahürat bekliyor.