Samuray kılıçlı küheylan

Bahçelievler'de park yüzünden iki kişi arasında çıkan kavgada kullanılan samuray kılıcı, görenleri hayrete düşürdü.

Yollarda sık sık rastlanılan yol verme kavgası ya da park kavgalarında bugüne kadar bıçak, turnavida gibi kesici ve delici aletler kullanılırken, Bahçelievler’de sabah saatlerinde çıkan kavgada kullanılan sumuray kılıcı herkesi şaşırttı.
Görgü tanıklarının iddialarına göre, İbrahim Yazıcı isimli şahıs, içinde eşi ve kızı bulunan otomobilini bir dükkanın önüne park ederek, dersaneye gidecek kızı için minibüs beklemeye başladı. Bu sırada dükkandan çıkan bir kişi, Yazıcı’ya aracını park ettiği yerden kaldırmasını söyledi. Çıkan tartışma üzerine, içerden 1.5 metre uzunluğunda samuray kılıcını getiren şahıs, kızı ve eşinin önünde Yazıcı’ya saldırdı. Yazıcı da bu otomobilinde bulunan turnavida ile saldırgana karşılık vermeye çalıştı.

Eşi ve kızının araya girmesi ile kılıç darbelerinden kurtulan Yazıcı, saldırının şokunu uzun süre üzerinden atamadı. Olay yerine gelen polis ekipleri, samuray kılıçlı saldırganı gözaltına alırken, suç aleti samuray kılıcına da el koydu. Kılıcın alındığına dair tutanak tutulmasını isteyen saldırgan ve Yazıcı ayrı polis otoları ile 75. Yıl Polis Merkezi’ne götürüldü.

Saldırıyı araya girerek engellemeye çalıştığını belirten Yazıcı’nın eşi, “Canımızı zor kurtardık, elimle kılıcı tutmaya çalıştım. Araya girmeseydim eşim kılıç darbelerine maruz kalacaktı.” dedi.