‘Sanata ve sanatçıya desteğimiz devam edecek’

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, belediye olarak sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Ayıntap Lions Kulübü Derneği organizasyonunda gerçekleşen Hıdır Yağcı, Zuhal Kaval ve Ayhan Gökçadır’ın özel resim sergisi, bugün Büyükşehir Belediyesi Bahriye Üçok Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Milletvekili Fatma Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve Hatay’ın Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Fatma Görgen tarafından yapılan sergi açılışına birçok sanatsever katıldı.

Ünlü ressamlardan Hıdır Yağcı, Zuhal Kaval ve Ayhan Gökçadır’ın özel resim sergisi, 25 Mart – 1 Nisan tarihlerinde, 12.00-18.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi Bahriye Üçok Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine açık olacak.

Güzelbey, Gaziantep’in kültür yapısının yanı sıra sanat ve sanatçısına da destek vererek gençlik merkezleri açtıklarını belirtti. Güzelbey, bu merkezlerde gençler sanatın bir çok dallarında eğitim verdiklerini kaydetti.