Sanatçı Sıla Çankırı’yı coşturdu

Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin 2014-2015 eğitim ve öğretim akademik yıl açılışı kapsamında şarkıcı Sıla konser verdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin 2014-2015 eğitim ve öğretim akademik yıl açılışı kapsamında şarkıcı Sıla konser verdi. Uluyazı Kampüsü’ndeki konsere ilgi gösteren binlerce kişi kampüs alanını doldurdu.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan ve birbirinden güzel eserleriyle hayranlarını coşturan Sıla’ya Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş üzerinde sanatçının resmi olan tuz lambası hediye etti.

Rektör Savaş, konserin Uluyazı Kampüsü’nde gerçekleştirilen ilk konser olduğunu, bunun heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını vurgulayarak Uluyazı Kampüsü ve 7. yıl kutlamaları nedeniyle düzenlenecek konser için öğrencileri arasında yaptıkları anket sonucu Sıla isminin ilk sırada çıktığını belirtti.

Ünlü sanatçı Sıla da Çankırı’da olmaktan ve kendisinin tercih edilmesinden çok mutlu olduğunu belirterek, “Siz yeter ki isteyin ben her yıl Çankırı’ya gelirim” dedi.

Konuşmaların ardından Sıla, eserlerini, sevenleri için seslendirdi.

Konser etkinliği bu günde Hayko Cepkin ile devam edecek. CİHAN