Sandalyede oturma kavgasi kanli bitti

Bolu Organize Sanayi Bölgesi'nde bir tekstil fabrikasinin yemekhanesinde çikan sandalyede oturma kavgasi, kanli sona erdi.

K.Y., sandalyede bir arkadasinin oturdugunu söyleyen M.K. ile önce sözlü olarak tartismaya basladi. Tartisma, diger isçiler tarafindan büyümeden önlendi. Aksam mesai bitiminden sonra servis beklerken tekrar baslayan tartisma K.Y.’nin cebinden çikardigi sustali diye tabir edilen biçagiyla önce M.K.’yi midesinden, kavgayi ayirt etmek isteyen diger 4 mesai arkadasini da çesitli yerlerinden yaralayip olay yerinden uzaklasti. 5 kisinin biçaklanmasiyla sona eren kavgada yaralilar 112 Acil Servis tarafindan çesitli hastanelere kaldirilirken, K.Y.’nin (19) kisa bir süre sonra Çaydurt Jandarma Ekipleri tarafindan yakalandigi bildirildi.

Önceki gün bir tekstil fabrikasinin yemekhanesinde sözlü olarak baslayan tartisma, is çikisi servis beklerken yeniden büyüdü. K.Y. arkadasi M.K.’ya bu defa yemekhanede neden öyle davrandigini sordu. Daha sonra birbirlerine bagirmaya baslayan iki arkadas K.Y.’nin cebinden sustali diye tabir edilen biçakla M.K.’yi midesi ve dalagindan yaraladi. K.Y. daha sonra kavgayi ayirt etmek isteyen Ergün Bakir’i (24) karnindan, Fatih Kilkaya’yi (21) bacagindan, Sedat Tutulmaz’i elinden ve Levent Güler’i de (26) midesinden biçaklayarak olay yerinden uzaklasti.

Olayda yaralanan M.K., F.K., S.T., 112 Acil servis ekiplerince Köroglu Devlet Hastanesi’ne kaldirilarak tedavi altina alindi. Durumu agir oldugu için Izzet Baysal Devlet Hastanesi’ne kaldirilan Levent Güler ve Ergün Bakir’in tedavilerinin devam ettigi bildirildi. Çaydurt Jandarma ekipleri tarafindan olaydan kisa bir süre sonra yakalanarak gözaltina alinan K.Y. ifadesinde, tartistigi is arkadaslari tarafindan yemekhanede tartaklandigini söyledi ve sinirlenerek is çikisi üzerinde tasidigi biçagi M.K.’ye sapladigini ifade ettigi bildirildi.
Sinirlerine hakim olamayarak kavgayi ayirt etmek isteyen diger arkadaslarini da yaraladigini belirten K.Y.’nin tutuklanarak cezaevine gönderildigi ögrenildi.
Öte yandan 2’si agir 5 kisinin yaralandigi kavgada, biçaklanan oglu ile K.Y. arasinda daha önceden yasanmis herhangi bir husumet olmadigi dile getiren baba Ismail Kahraman ise, K.Y.’den sikayetçi oldugunu söyledi.