Sanko Holding Auer’in çoğunluk hisselerini satın aldı

Tekstil sektöründe dünya çapında ürünler sunan Sanko Holding, Auer'in çoğunluk hisselerini Ulubaş Şirketler Grubu'ndan satın aldı.

Tüm yatırımlarını Türkiye’de yapan Sanko Holding, 1957 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Auer firmasının çoğunluk hisselerini satın aldı. Tüm yatırım ve iştiraklerini öz kaynak kullanarak gerçekleştiren Sanko Holding, Auer markası ile beyaz eşya sektörüne yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Sanko Holding, tekstil başta olmak üzere ambalaj, otomotiv, pazarlama, soğutma havalandırma, sağlık ve gıda alanlarında hizmet veriyor. Sanko Holding, faaliyette bulunduğu tüm sektörlerde; müşteri memnuniyetini ve kaliteyi en üst düzeyde sağlamak amacı ile teknolojiye, yenilemeye ve çalışanlarına yatırım yapmaya devam ediyor. Sanko, Avrupa’nın en köklü markalarından biri olan Auer ile de, beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın üretim merkezlerinden biri olmayı hedefliyor.

Türkiye’nin köklü markası Auer’in dünya standartlarında kaliteye sahip geniş ürün yelpazesiyle sektördeki konumunu güçlendirmesi amaçlanıyor. Son teknoloji ile üretilmiş Auer markalı ürünlerin pazara en kısa sürede sunulması planlanıyor. Bu hedef doğrultusunda; araştırma-geliştirme faaliyetlerine yönelik çalışmalar ve son teknolojik üretim yöntemleri değerlendirilerek, yatırımlar şekillendiriliyor.

Sanko Holding’in çoğunluk hisselerini aldığı Auer, aynı isimle faaliyet göstermeye devam edecek. Ayrıca, Auer’in deneyimli insan kaynağının korunarak, geliştirileceği ve gelişen yapı itibariyle yeni istihdam imkanları oluşturulacağı belirtiliyor.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Auer’in alınmasıyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Sanko Holding’in Auer gibi kendi sektöründe öncü rol üstlenmiş bir markayı satın alması bizim için olduğu kadar sektör için de önemli bir gelişmedir. En son teknolojiyi kullanarak, en üst kalitede ürünler sunan Sanko Holding, Auer’in de katılımıyla beyaz eşya sektöründeki gücünü pekiştirecek ve rekabette önemli bir avantaj yakalayacaktır.”

Gelecek dönem hedefleriyle ilgili de bilgi veren Konukoğlu, yurtiçindeki ve yurtdışındaki büyüme planları ile izleyecekleri strateji hakkında şunları söyledi: “Yerli sermaye ile üretim yapan, en yüksek teknolojiyi kullanan, pek çok sektörde öncü rol üstlenen Sanko Holding, yatırımlarını tüm hızıyla sürdürecek. Türk tüketicisinin güvenini kazanmış, köklü bir marka olan Auer, önümüzdeki dönemde daha büyük başarılara imza atacaktır. Auer’le işbirliğinin yaratacağı sinerji ile beyaz eşya sektöründeki yatırımlarımız da hız kazanacak. Auer ile beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın üretim merkezlerinden biri olmayı hedefliyoruz. Rekabet yoğun ortama yeni bir soluk getirecek bu yeni oluşumla, iç pazarda olduğu gibi yurt dışında da lider konumda olmayı hedefliyoruz.”

Ulubaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ulubaş ise bu güçbirliği neticesindeki gelecek projelerini; “49 yıldır faaliyet gösteren Auer, kalite ve hizmet odaklı rekabet anlayışı ile tüketicinin güvenini kazanmış bir marka. Yeni oluşumla birlikte Auer’in hizmet ve ürün kalitesi, Sanko Holding’in üretim ve dağıtım gücüyle birleşip daha da büyüyecektir” şeklinde dile getirdi. Ortaklıkla oluşan güç birliğine bakışını ise ‘Sanko Holding gibi ülkemizin güzide bir grubuyla birleşmek çalışanlarımıza, sektörümüze ve ülkemize büyük katkılar sağlayacaktır’ sözleriyle özetledi.