Şanlıurfa’da bir polis memuru intihar etti

Polislerin son günlerde artan intihar olaylarına bir yenisi daha eklendi. Şanlıurfa'da bir polis memuru girdiği bunalımdan dolayı beylik silahı ile kafasına ateş ederek intihar etti.

Buna eşinin kendisini terkmesi de eklenince bunalıma giren Musa Demiray Beylik silahı ile intihar etti.

5 yaşında bir kız çocuğu da bulunan Musa Demiray Şanlıurfa İl Müdürlüğü’ne Suruç Bölge Trafikte Müdürlüğü’nde çalışıyordu.

Bu arada polis memurlarının artan intihar olaylarının ardından Şanlıurfa’da polislerin motivasyonlarını artıracak etkinler yapılmaya başlanmıştı. Bu çerçevede aileleriyle birlikte Halep ve Şam gezisine çıkacak polislerin sosyal sorunlardan uzaklaşıp moral depolaması hedefleniyordu. Daha gezi gerçekleşmeden böyle bir olayın yaşanması Şanlıurfa polisini üzdü.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz gün de polisin moral depolaması için Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Karacadağ Kayak Merkezi’nde piknik ve kayak keyfi yaşamıştı. Polisler eşleri ve çocukları ile birlikte mangal yapıp steres atmıştı.

Öte yandan ”Poliste Öfke Düzeyi”konulu yapılan bir araştırmaya göre ise polislerin yüzde 40.9’unun sürekli öfke içerisinde olduğuna yer veriliyor.

Araştırmada, polislerin yüzde 38.6’sının öfkesini içe yansıttığı, yüzde 33.2’sinin öfkesini dışa yansıttığı, yüzde 29.51’inin ise öfkesini kontrol edemediğine işaret ediliyor.