Şanlıurfa’da canlı bomba ihbarı polisi harekete geçirdi

Şanlıurfa'da, PKK'lı teröristlerce bombalı eylem yapılacağı ihbarı polisi harekete geçirdi.

İçerisinde canlı bomba bulunan bir aracın kente gelebileceği ihbarı telsiz aracılığı ile tüm birimlere duyurulurken, kentin tüm giriş ve çıkış noktalarında uygulama noktası oluşturuldu.

Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi’nden yapılan telsiz anonsunda, sürücüsü belli olmayan 21 AC 030 plakalı 1971 model bir araçta canlı bomba olabileceği uyarısı yapıldı. Telsizden yapılan anonsta, yeşil renkli kamyonetin dikkatli şekilde takip edilip, uzman ekiplere bildirilmesi istendi.

Anons sonrası alarma geçen polis, Şanlıurfa’nın tüm giriş ve çıkış noktalarında uygulama başlattı. Şüpheli görülen ve içi kalabalık olan tüm araçlar uygulama noktasında didik didik arandı. Kent merkezinde de kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partilere ait binalarla, halkın yoğun olduğu yerlerde güvenlik tedbirleri arttırıldı.

Bir emniyet yetkilisi, ihbarı yapılan araçta canlı bomba olduğu ve Şanlıurfa’ya gelme ihtimalinin bulunduğunu ifade etti. Aracın sahibi veya kullanan kişilerin araştırıldığını da belirten yetkili, vatandaşların şüpheli araç veya kişilerle ilgili bilgileri 155’i arayarak paylaşmasını istedi.