Şanlıurfa’da dizi setine baskın

Çekimleri Şanlıurfa’da devam eden Yaralı Yürek dizisinin seti yaklaşık 20 kişilik bir grup tarafından basıldı.

Başrollerini Vildan Atasever ve Serdar Özer’in paylaştığı dizinin setine düzenlenen baskının ardından Yönetmen Özer Kızıltan ve Celal Çimen yaralanarak Şanlıurfa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın Jandarmaya haber verilmesi ile sete gelen ekipler, 7 kişiyi gözaltına aldı. Şanlıurfalılar tarafından tepki ile karşılanan ve yörenin gelenek ve göreneklerini yanlış tanıttığı gerekçesi ile eleştirilen Yaralı Yürek dizisinin Bozova ilçesine bağlı Kızlar köyündeki seti, yaklaşık 20 kişilik bir grup tarafından basıldı. Sete gelerek çekimlerin durdurulmasını isteyen grup set elemanları ile tartışmaya başladı. Bir süre sora kavgaya dönüşen olayın ardından Yönetmen Özer Kızıltan ve Görsel Yönetmen Celal Çimen başından yaralandı. Olayda setteki kamera ve diğer teçhizatta zarar gördü.

Olayın Jandarmaya haber verilemesinin ardından sete gelen ekipler A.Y, N.Y, M.Y M.Y, E.G, M.B, F.D isimli şahıslar gözaltına alındı. Olayda yaralanan yönetmen ve görsel yönetmen, Şanlıurfa Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan her iki yönetmenin birkaç güne kadar taburcu olması bekleniyor.

Sete müdahale edenlerin Şanlıurfaspor-Gaskispor maçına katılan taraftarlar arasında bulunduğu, maçın ardından sete gitme kararı aldıkları iddia edildi.