Şanlıurfa’da suç örgütüne darbe: 15 gözaltı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca 2 il ve 3 ilçede eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, silah, mühimmat ve uyuşturucu madde kaçakçılığı gibi çeşitli suçlara karışan suç örgütü çökertildi.

Operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.

İl jandarma komutanlığınca yapılan istihbarat çalışması neticesinde, Şanlıurfa’nın Siverek, Hilvan ve Viranşehir ilçeleri ile Adıyaman ve Mersin illerinde F.E ve K.K’nin elebaşılığındaki suç örgütünce organize şekilde silah, mühimmat ve uyuşturucu madde kaçakçılığı yapıldığı bilgisi elde edildi. Bu suç örgütüne yönelik uzun süren çalışmalar sonucunda, örgütün Şanlıurfa, Mersin ve Adıyaman bağlantıları ortaya çıkartıldı.

Yeterli bilgi ve delillerin elde edilmesinin ardından, suç örgütünü çökertmek amacıyla söz konusu il ve ilçelerde, örgütün 17 elemanına yönelik önceki gün sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak 19 adrese “Balık” operasyonu düzenlendi.

Operasyonda, olayla ilgili F.E. ve K.K’nin de aralarında olduğu 15 kişi gözaltına alındı. Ayrıca bu kişilerle birlikte 1 adet Kalaşnikof, bu silaha ait 15 mermi, 2 kuru sıkı tabanca, 1 tabanca namlusu, 10 kilo 50 gram kubar ve 355 gram toz esrar ele geçirildi. Söz konusu kişiler, bugün geniş güvenlik önlemleri altında Siverek Adliyesi’ne sevk edildi.
Diğer 2 kişinin yakalanmasına çalışıldığı ve Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’nın suç örgütlerine yönelik mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürdüğü belirtildi.