Şanlıurfa’da toplantı yapan 8 PKK’lı tutuklandı

Şanlıurfa'da bölgesel toplantı yapan 24 PKK'lıdan 8'i tutuklandı

Şanlıurfa’da terör örgütü PKK adına faaliyette bulundukları gerekçesiyle Dut Ağacını Koruma ve Yaşatma Kooperatifi’ne düzenlenen baskında göz altına alınan 24 kişiden aralarında Kooperatif Başkanı Abdülkadir Çiçek ile Kooperatif yöneticilerinin de bulunduğu 2’si bayan 8 kişi tutuklandı.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından aranan 3 kişi Diyarbakır’a gönderilirken 11 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanan zanlılardan bazılarının ifadelerinde Mezopotamya’nın geleceğini konuştuklarını aktardıkları öğrenildi.

Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulamaları tamamlanan 22 kişi dün gece Adliyeye sevk edildi. Yoğunluk güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen 4’ü bayan 24 kişi savcılıkta sorgulandıktan sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkartıldı.

Nöbetçi sorgu hakimliği Kooperatif Başkanı Abdülkadir Çiçek, kooperefit yöneticisi Medine Özçayır ile birlikte Gökhan Yenigün, Hasan Bozkurt, Mehmet Fuat Benek, Ali Öncü, Murat Filiz ve Emine Temel’i tutukladı.13 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken 3 kişi de terör suçundan arandığı için Diyarbakır’a gönderildi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Balıklıgöl’ün yakınında bulunan Dut Ağacını Koruma ve Yaşatma Kooperatifi’nde PKK adına bölgesel toplantı yapıldığını belirledi.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bir süredir takibe aldığı kooperatif binasına toplu halde 4 bayan 24 kişinin girmesi üzerine geçtiğimiz Cumartesi günü savcılıktan aldığı arama izniyle baskın yapmıştı.