Şanlıurfa’da zabıta dehşeti: 2 ölü

Şanlıurfa Zabıta Müdürlüğü'nde görevli adı açıklanmayan bir zabıta memuru, belediyenin yasak kararı olmasına rağmen kent merkezinde at arabasıyla geçen 3 kardeşe tabancayla kurşun yağdırdı.

Bostancılıkla geçimlerini sağlayan Mehmet Sedatoğlu, kardeşleri Abbas ve Reşit Sedatoğlu ile birlikte Sancaktar Mahallesi üzerinde bulunan bahçelerine at arabalarıyla gitmek üzere yola çıktı. Kent merkezinden geçen Sedatoğlu kardeşlerin yolu bir süre sonra Belediye zabıta ekipleri tarafından kesildi. Şanlıurfa Belediyesi’nin almış olduğu karar gereği at arabalarının kent merkezine giremeyeceklerini söyleyen zabıta ekipleri ile Sedatoğlu kardeşler arasında tartışma çıktı. Sedatoğlu kardeşler, bahçelerine başka bir yoldan gitmelerinin mümkün olmadığını belirterek ısrar edince tartışma büyüdü. İddiaya göre bunun üzerine adı açıklanmayan zabıta memuru, üzerinde taşıdığı tabancayı çekerek, Sedatoğlu kardeşlere kurşun yağdırdı. Reşit Sedatoğlu sırtına isabet eden bir kurşunla, ağabeyi Abbas Sedatoğlu da ise vücuduna aldığı 2 kurşunla olay yerinde öldü, Mehmet Sedatoğlu ise ağır yaralı olarak Şanlıurfa Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede tedavisi süren Sedatoğlu’nun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Olaya karışan 10 zabıta memuru ise polis tarafından gözaltına alındı.

ZABITANIN SİLAH TAŞIMASI YASAK

Olay yerinde yapılan incelemede polis ekipleri 12 boş kovan bulurken, gözaltına alınan zabıta memurlarının Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgulamaları sürüyor. Silah taşımaları yasak olan zabıtanın olayda kullandığı tabancanın ruhsatlı olup olmadığı, ve neden taşıdığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu arada, cinayet sonrası polis ekipleri Şanlıurfa Belediyesi ve Devlet Hastanesi önünde geniş güvenlik önlemi aldı.