Şantajcıya tutuklama

SİVAS'ta ayrılmak isteyen sevgilisi 29 yaşındaki N.Ö.'ye sevişme görüntülerini internette yayınlayacağını söyleyerek şantaj yaptığı iddiasıyla 31 yaşındaki B.A. tutuklandı.

Geçen aralık ayında iddiaya göre telefonla tanıştığı B.A.’ya aşık olan N.Ö., bir süre Çayyurt Mahallesi’ndeki evinde birlikte yaşadı. Daha sonra aralarında anlaşmazlık başgösterince N.Ö., B.A.’ya ayrılmak istediğini söyledi. Bunun üzerine B.A, elinde birlikte ilişkiye girdikleri sırada gizlice çektiği görüntülerin CD’si olduğunu, kendisinden ayrılması halinde bu CD’leri internetteki porno sitelere verilmek üzere A.G. adlı kadına vereceğini söyledi. Kendisine yapılan bu şantaja boyun eğmek istemeyen N.Ö. polise giderek yardım istedi.

Soruşturma başlatan polis, önce 36 yaşındaki A.G.’yi gözaltına aldı. Suçlamayı kabul etmeyen A.G. ifadesinin alındıktan sonra serbest bırakılırken, çalışmalarını sürdüren polis kısa süre sonra B.A.’yı yakaladı. Gözaltına alınan B.A. sadece tanıştıklarını, ilişkiye girmediklerini ve elinde de görüntü olmadığını iddia etti.

Evli ve bir çocuk annesi olduğu anlaşılan N.Ö. ise teşhis ettiği B.A. ile bir kez kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini, ancak ikinci kez reddettiğini belirterek, “Bunun üzerine bana ilk ilişki sırasında çektiği görüntüler bulunduğunu ve yeniden ilişkiye girmediği taktirde bunu pazarlamak üzere A.G.’ye vereceğini söyledi. Ben de korkup polise başvurdum” demişti.

Emniyette sorgusu tamamlanan B.A., bugün Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevkedildi. Burada da ilişki iddialarını reddeden B.A. sevk çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.