Sarıgül de dershane tartışmalarına katıldı!

Mustafa Sarıgül, dershanelerin eğitim yetersizliğinden olduğunu söyledi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dershanelerin eğitim yetersizliğinden olduğunu söyledi. Sarıgül, “Sanki yurttaşlarımız evlatlarını götürüp para ödemeye çok meraklı. Dershaneler eğitim yetersizliğinden var.” dedi.

Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı önünde partililere seslendi.

Sarıgül, “Gündemde dershane var. Sanki yurttaşlarımız evlatlarını götürüp para ödemeye çok meraklı. Dershaneler eğitim yetersizliğinden var. Dershaneler ne zaman kalkar, bütün okullara laboratuarlar yaparsan, öğretmenlerimizin ekonomik koşullarını iyileştirirsen. Okulda evlatlarımız yeteri kadar eğitim alsa, o çocuklar okuldan çıktıktan sonra bir de dershaneye neden gönderelim. Dershaneler büyük bir ihtiyaçtır. Dershaneler paran var mı, plan var mı diye sormuyorlar. Hayır sever vatandaşlarımız yardımda bulunuyor. Hizmetleri siyasi nedenlerden dolayı kesme mantığını doğru bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.

Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye sınırında Nusaybin ile Kamışlıyı birbirinden ayıran duvar inşaatı devam ediyor. Çin Seddi de yapıldı ama hiçbir işe yaramadı. Şu an turistler tarafından geziliyor. Berlin duvarı vardı, onu da demokrasi yıktı kaldırdı. Duvarları iktidarın gücüyle çekebilirsiniz, oradan rüzgarlar geçer, onları kesemezsiniz. Ankara’daki iktidara sesleniyorum. Seçim öncesi Kürt yurttaşlarımızı istismar edecek ayak oyunlarını bırak. Barzani yıllardır orada yaşıyor. 13 yıldır oradasın. Seçime 4 ay kala Barzani’yi kabul ediyorsun, yutmazlar.”