Sarıgül: ‘Yargı süreci devam ediyor’

CHP'den ihracı Yargıtay tarafından onaylanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yargı sürecinin devam ettiğini ileri sürdü.

Yargıtay’ın, Siyasi Partiler Yasasına göre, söz konusu davayı ‘şekil ve usul’ yönünden inceleyebileceğine dikkat çeken Sarıgül, Yargıtay’ın kararına ilişkin yerel mahkemeye tekrar başvuracaklarını söyledi.
CHP’den ihracı Yargıtay tarafından da onaylanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Yargıtay’ın kararına itiraz edeceğini açıkladı.
Mustafa Sarıgül, yaptığı değerlendirmede, Yargıtay’ın söz konusu davayı ‘usul ve şekil’ yönünden inceleyebileceğini belirtti ve esasa yönelik karar veremeyeceğini söyledi.
Yerel mahkemenin davayı ‘usul ve şekil’ bakımından yeniden incelemesi gerektiğini kaydeden Sarıgül, ‘Yargıtay konuyu esas yönünden değil şekil ve usul yönünden inceleyebilir. O nedenle yargı süreci devam ediyor. Çünkü Yargıtay, usul yönünden incele, verdiğin karar neyse ona uyacağız diyor’ dedi.
CHP’den görüşleri nedeniyle ihraç edildiğini öne süren Mustafa Sarıgül, Yargıtay kararına ilişkin yerel mahkemeye tekrar başvuracaklarını açıkladı.